Bieszczady – tu odpoczniesz

[REKLAMA]

Polska pod względem turystycznym, naprawdę nie ma się czego wstydzić. Dostęp do morza, jeziora, lasy i puszcze, a w końcu góry. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez potrzeby organizowania dalekich wyjazdów zagranicznych. Jeśli planujesz odwiedzić miejsce magiczne, nie dotknięte nadmierną ręką komercji, to koniecznie powinieneś wybrać się w Bieszczady. Położone w południowo-wchodnim zakątku kraju, od wielu lat przyciągają turystów z całej Polski. Jest tu znacznie spokojniej niż w Tatrach czy Sudetach, w jedyne w swoim rodzaju widoki, nie pozwolą ci zapomnieć o tym miejscu.

Połoniny

To właśnie z nich Bieszczady są najbardziej znane. Połoniny zajmują bardzo rozległe tereny w górnych częściach wzniesień. Wolne od drzew, porośnięte bujnymi trawami, latem zapewniają idealne warunki do turystyki, zaś zimą zamieniają się w smagane lodowatym wiatrem i śniegiem niebezpieczne szlaki. Najpopularniejsze bieszczadzkie połoniny to Caryńska i Wetlińska. Każdą z nich warto obejrzeć. Na połoninie Caryńskiej znajduje się również słynne schronisko – Chatka Puchatka, które każdy miłośnik gór, choć raz w życiu powinien odwiedzić.

Jezioro Solińskie

Wiele osób może się oburzyć, twierdząc że Jezioro Solińskie ma się do Bieszczad tak, jak Rabka Zdrój do Tatr. Tak czy inaczej, pozostające w bliskiej odległości od Bieszczad jezioro, jest jednym z najciekawszych w kraju i zapewnia wiele możliwości do aktywnego spędzania wolnego czasu. Czysta woda, liczne zatoczki i duża baza kempingowa położona wzdłuż nieregularnej linii brzegowej.

bieszczady-1595118_1280

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *