Brenna – znajdź wymarzony apartament w górach i poznaj Beskid Śląski

Lubisz chodzić po górach własnymi ścieżkami lub nudzą Cię przetarte szlaki? Marzysz o wypoczynku w miejscu, gdzie spokój jest niezmącony, a okoliczna przyroda i krajobrazy zapierają dech w piersiach? Brenna to punkt na mapie Beskidu Śląskiego, gdzie wytrawny piechur i miłośnik natury znajdą idealny nocleg dla siebie. Sprawdź, co oferuje to urokliwe miejsce i zarezerwuj pobyt już dziś.

Brenna jest małą wsią na północy Śląska Cieszyńskiego położoną 366 m. n.p.m. niedaleko Ustronia i Szczyrku. Ta malownicza miejscowość leżąca u stóp Beskidu Śląska przyciąga turystów zarówno niespotykaną, oryginalną przyrodą, jak i licznymi szlakami pieszymi, ścieżkami rowerowymi, a nawet przystaniami kajakowymi nad rzeką Brennicą. Okoliczny region oferuje również wiele ciekawych atrakcji.  Znajdź nocleg w Brennej i zobacz, co kryją górskie szlaki.

Noclegi w Brennej – znajdź klimatyczne apartamenty w górach wśród natury

Brenna, choć znajduje się z dala od wielkich miast i zgiełku, oferuje dość duże możliwości zakwaterowania.

To bardzo dobra baza wypadowa dla górskich wypraw i skrzyżowanie wielu szlaków, prowadzących przez piękne lasy na zboczach pobliskich szczytów (np. Stary Groń, Bratnia). Usytuowanie miejscowości u podnóży gór sprawia, że jest ona atrakcyjna dla turystów praktycznie cały rok – od wiosny do jesieni atrakcyjne noclegi zarezerwują tu wszyscy amatorzy pieszych wycieczek. W zimie zaś swoje miejsce znajdą tu fani białego szaleństwa, gdyż Brenna oferuje również liczne, dobrze wyposażone stoki narciarskie. Dlatego też każdy przyjeżdżający do tej malowniczej wsi znajdzie dla siebie idealny nocleg z widokiem na góry.

Jednym z godnych polecenia miejsc, w których warto się zatrzymać podczas pobytu w Brennej, są apartamenty Góralska Chata. Pokoje utrzymane w góralskim stylu zapewniają swoim gościom nie tylko wysoki standard pobytu w klimatycznym wnętrzu, ale także piękne widoki na panoramę gór. Dobra lokalizacja gwarantuje natomiast szybkie dostanie się na pobliskie szalki i stoki narciarskie oraz wygodny dojazd do okolicznych miejscowości.

Apartamenty w Brennej – poznaj atrakcje Beskidu Śląskiego

Jeśli planujesz wypoczynek w Brennej, warto zapoznać się z okolicznymi atrakcjami. Znajdziesz tu liczne szlaki i ścieżki dydaktyczne, ale także możesz podziwiać dobrze zachowane zabytki architektury drewnianej lub wytwory tutejszego folkloru.

Najważniejszym miejscem w Brennej jest park miejski, który jest chlubą i wizytówką miejscowości. Pełen krętych, malowniczych alejek, nowoczesnej infrastruktury, w tym boisk, placów zabaw czy punktów gastronomicznych, jest chętnie odwiedzany przez spacerowiczów i osoby lubiące aktywnie spędzać czas.

Innym, bardzo atrakcyjnym i nietypowym punktem wartym zobaczenia jest obserwatorium nietoperzy. Utworzone na poddaszu szkoły w Brennej, pozwala wszystkim odwiedzającym zapoznać się bliżej z tymi osobliwymi zwierzętami.

Jeśli o nauce mowa, warto też skorzystać z uroków ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej po wzgórzu Bucze. To licząca 4 kilometry trasa, na której możesz spotkać liczne pomniki przyrody oraz typowe dla tego regionu rośliny (storczyki, przylaszczki) i zwierzęta, np. orlik.

Jeśli natomiast chcesz poznać folklor i okoliczną kulturę, skieruj swoje kroki do:

  • Koziej Zagrody – zrekonstruowanej dawnej wołoskiej zabudowy gospodarskiej,
  • Chlebowej Chaty – miejsca, w którym sam upieczesz chleb i spróbujesz tradycyjnych serów i wyrobów regionalnych,
  • Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” – muzeum poświęconego pisarce Zofii Kossak-Szatkowskiej, a w którym obecnie odbywają się wydarzenia kulturalne: koncerty, spektakle, plenery malarskie, itp.

Innymi atrakcjami w okresie od wiosny do jesieni, są wycieczki konne i rowerowe, a także park linowy „Orla Perć”.

Jeśli chcesz uciec od miejskiego zgiełku i zrelaksować się wśród gór oraz poznać piękno mało znanego Beskidu Śląskiego, przyjedź do Brennej. Znajdziesz tu spokój i ciszę oraz liczne, atrakcyjne apartamenty w górach z pięknymi widokami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *