Egipt – wakacyjna mekka dla aktywnych

Myśląc o Egipcie, oczami wyobraźni widzimy od razu piramidy i piaszczyste plaże nad Morzem Czerwonym. Kraj ten jednak oferuje turystom znacznie więcej.

Myśląc o Egipcie, oczami wyobraźni widzimy od razu piramidy i piaszczyste plaże nad Morzem Czerwonym. Kraj ten jednak oferuje turystom znacznie więcej. To nie tylko idealny kierunek dla osób, które chcą wylegiwać się na słońcu, czy poznawać historię, ale również dla tych, którzy przyjeżdżają tu po to, by zaznać niezapomnianych, pełnych adrenaliny wrażeń. Tak, tak, w Egipcie można uprawiać wiele różnych sportów i niekiedy jest to miejsce, gdzie rodzi się zamiłowanie do aktywnego wypoczynku.

Nurkowanie w Egipcie

Najpopularniejszy sport w Egipcie to bez wątpienia nurkowanie. Środowisko wręcz zachęca do tego, by zanurzyć się w podwodnym świecie raf koralowych, których jest tutaj całe mnóstwo. Właśnie ze względu na rafy koralowe szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród nurków Hurghada. Można tutaj nurkować zarówno rekreacyjnie, jak i technicznie. W Hurghadzie zawsze świeci słońce, temperatury nie spadają poniżej 20º C, a bogactwo morskiego życia powoduje, że nurkowanie jest tutaj niepowtarzalne.

Coś dla miłośników sportów wodnych

Jeśli interesują nas sporty wodne, warto wybrać się do jednego z kurortów znajdujących się nad Morzem Czerwonym. Nie tylko nurkowanie cieszy się powodzeniem, ale również windsurfing, czy narciarstwo wodne. Stosunkowo nowym spotem windsurfingowym jest Marsa Alam, więc jeżeli zależy nam na bardziej kameralnej atmosferze i doskonałych warunkach, to warto wybrać się właśnie tutaj. Dla początkujących i średnio zaawansowanych najlepszy może być natomiast drugi spot, czyli Baby Bay.

Atrakcje w Sharm el Sheikh

Sharm El Sheikh to miejsce, które jest znane głównie z nurkowania. Jednak znajdują się tutaj również liczne trasy rowerowe. Wycieczki rowerowe dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń ze względu na piękne widoki. Ciekawą opcją jest tutaj także jazda quadami po pustyni. Można również założyć rolki lub wybrać się na długi trekking w górach. Amatorom sportów ekstremalnych może się natomiast spodobać lot spadochronem nad wybrzeżem Morza Czarnego, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Golf, piłka nożna, tenis…

W Egipcie na uwagę zasługują również piękne pola golfowe, które znajdują się tak w Kairze, jak i w modnych centrach turystycznych nad Morzem Czerwonym. Soczysta zieleń kontrastuje z pustynnym otoczeniem, co tworzy wspaniały spektakl dla wszystkich przyjezdnych. Golf jest niezwykle popularny, więc nie brakuje chętnych uprawiających ten sport. W Egipcie można też z powodzeniem grać w piłkę nożną, gdyż jest tu wiele boisk. Miłośnicy tenisa również nie będą zawiedzeni – znajduje się tu całkiem sporo kortów tenisowych, na których można doskonalić swoje umiejętności.

Windsurfing i kitesurfing w Egipcie

Egipt to mekka dla windsurfingowców oraz kitesurfingowców. Amatorów tych sportów przyciąga niemal z całego świata, oferując im liczne plaże oraz zatoki ze świetnymi warunkami pogodowymi. Do najpopularniejszych kurortów zalicza się Taba leżąca przy granicy z Izraelem oraz bardzo nowoczesny kurort El Gouna znajdujący się bardzo blisko Hurghady.

Jazda na wielbłądzie

Oprócz uprawiania tradycyjnych sportów warto również spróbować się w miejscowej atrakcji, jaką bez wątpienia jest przejażdżka na wielbłądzie. Do najpopularniejszych atrakcji tego typu należy przejażdżka wokół piramid w Gizie. Natomiast w takich kurortach, jak Hurghada czy Szarm el-Sheikh organizuje się wyprawy na wielbłądach na pustynie, czyli tak zwane safari. Taka wyprawa może przybierać różne scenariusze. Może to być zarówno wyprawa na pustynię jak i przejażdżka po plaży, podczas której będziemy mogli podziwiać zachód słońca. Jedną z głównych atrakcji, którą możemy przeżyć jak ludzie pustyni, jest wycieczka do wioski Beduinów. Tutaj oprócz samej przygody związanej z jazdą na wielbłądzie czekają na nas atrakcje w postaci zwiedzania wioski i kosztowania specjałów beduińskiej kuchni. Każde safari wygląda inaczej, co sprawia, że jest to niezwykłe doświadczenie i wspaniała przygoda.


Artykuł został opracowany we współpracy z Biurem Podróży Exim Tours specjalizującym się m.in. w organizacji wczasów w Egipcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *