Gdzie szukać taniego noclegu w Zakopanem?

Wybierając się w polskie góry, warto wcześniej dobrze zastanowić się nad odpowiednim miejscem do spania. Tanie noclegi w Zakopanem mogą być bardzo trudne do znalezienia, jeśli podejdzie się do tego tematu nieodpowiednio. Obłożenie w Zakopanem oraz jego okolicach jest przeważnie na tyle duże, że najlepsze obiekty noclegowe są tam zarezerwowane już na co najmniej kilka tygodni na przód.

Podstawową radą, jaką można udzielić komuś kto chce znaleźć tani nocleg w Zakopanem, jest to, aby zrobił odpowiednie rozeznanie dużo wcześniej i zarezerwował nocleg na czas. Jeśli zrobi się to na ostatnią chwilę, trudno liczyć na niską ceną i stosunkowo wysoką jakość. Będzie to raczej relatywnie wysoka cena w stosunku do jakości. Można tego jednak uniknąć, jeśli podejdzie się do tego odpowiednio i wcześniej zaplanuje się wyjazd.

Kiedy noclegi w Zakopanem są najdroższe?

Oczywiste jest, że noclegi w Zakopanem najdroższe są wtedy, gdy najwięcej klientów chce je wynająć. Biorąc pod uwagę, że oferta turystyczna tego miasta jest na tyle rozbudowana, że sezon jest tu praktycznie przez cały rok, trzeba mieć na uwadze, że nigdy nie będzie tak, że wcale nie będzie konkurencji o najlepsze lokale. Są jednak momenty w roku, gdy noclegi są wyjątkowo drogie, zwłaszcza jeśli chodzi o duże obiekty hotelowe, które oferują kompleksową obsługę.

Zakopiańskie hotele są najdroższe w czasie:

  • Świąt Bożonarodzeniowych
  • Sylwestra
  • Wielkanocy
  • „Długich Weekendów”
  • Ferii zimowych w szkołach

Chcąc spędzić czas w Zakopanem względnie tanio, warto omijać te okresy. Poza nimi ceny są nieco niższe, a dostęp do lokali wysokiej klasy w atrakcyjnych cenach jest dużo łatwiejszy.

Gdzie noclegi w Zakopanem są najtańsze?

Najtańsze obiekty w Zakopanem to hostele. Umożliwiają one wynajęcie łóżka w pokojach wieloosobowych. Ceny w takich lokalach zaczynają się nawet od 15-20 zł za dobę, co jest stawką niezwykle atrakcyjną. Chcąc jednak znaleźć obiekt z tak niską ceną, trzeba poszukać go odpowiednio wcześniej oraz dowiedzieć się, czy na pewno w obiekcie są wolne miejsca. Podróżując samemu oraz szukając jedynie miejsca noclegowego, nie nastawiając się na spędzanie w nim zbyt dużej ilości czasu, jest to bardzo dobra opcja. Takie hostele przeważnie oferują też dostęp do wspólnej kuchni oraz łazienki. Cena pojedynczych pokoi w regularnych hotelach może być nawet kilkukrotnie wyższa.

Chcąc jednak zapewnić sobie nieco więcej prywatności oraz wyższy standard, trzeba poszukać hotelu. Najlepiej jest to zrobić poprzez wyszukiwarki na portalach ogłoszeniowych, albo przez specjalne portale do rezerwowania miejsc. Noclegi w Zakopanem bazowo są dość drogie, ale dobrze szukając, można natrafić na bardzo atrakcyjne oferty. Wystarczy jedynie poświęcić na to trochę czasu, a także wykonać kilka telefonów do hoteli.

Poza sezonem warto szukać małych hoteli, prowadzonych przez prywatnych właścicieli, którzy będą bardziej skłonni zejść z ceny, aby ściągną do siebie gości.

One comment

  1. Oczywiście noclegi w bardzo popularnych miastach turystycznych sa wysokie. Ale wraz z ceną idzie standard jaki jest oferowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *