Największe szczyty w Wiśle – apartamenty w górach

[REKLAMA]

Położona w Beskidzie Śląskim Wisła to rodzinne miasto najsłynniejszych polskich skoczków – w tym Adama Małysza. Jest ona więc doskonałym miejscem na uprawianie sportów zimowych. Jednak życie w Wiśle tętni również poza sezonem narciarskim. Kiedy wynajmiesz apartament w Wiśle latem, możesz liczyć na malownicze krajobrazy, które oferują okoliczne szlaki turystyczne. Zobacz, na jakie szczyty warto się udać!

Jeżeli szukasz kameralnego miejsca, które pozwoli Ci zrelaksować się latem, Wisła stanowi doskonały cel podróży. Z miasta możesz wyjść na 3 okoliczne szczyty, a także wybrać się w dłuższą przeprawę w góry na granicy z Czechami. Poznaj góry Beskidu Śląskiego w okolicy Wisły!

Zobacz apartamenty Wisła Sun & Snow >>

Barania Góra – apartament Wisła

Barania Góra to najwyższy i najbardziej znany szczyt Wisły. Góra o wysokości 1220 m n.p.m. leży na terenie miasta, więc poza trudem pokonaniem stromego zbocza, odległość nie jest zbyt duża. Baranią Górę otaczają liczne grzbiety boczne, które przedzielają krajobrazowe doliny. Tworzy to zapierający dech w piersiach krajobraz. Szczyt ten posiada naprawdę 2 szczyty oddalone od siebie o dystans pół kilometra.

Niższy (1190 m.n.p.m.) nazywany jest Wyrch Wisełka. Wyższy odznacza się natomiast wieżą widokową o wysokości 15 m. Z miejsca tego roztacza się piękny widok m.in. na Małą Fartę. Dostrzeżemy stąd także skały piaskowca i zlepieńca, które tworzą górę i wyglądają gdzieniegdzie spod gruntu.

Malinowska Skała – apartamenty w Wiśle

Szczyt ten leży w paśmie Baraniej Góry na wysokości 1152 m n.p.m., lecz traktowany jest odrębnie. Skała to 5-metrowy blok piaskowca o bardzo ciekawej kombinacji minerałów, która występuje tylko w Beskidzie Śląskim.  Składa się ona ze zlepieńców kwarcowych, z łupkami mikowymi, granitami i ziarnami skaleni.

Miejsce jest mocno zalesione, lecz sztucznie wykonane prześwity pozwalają podziwiać niezwykły krajobraz Beskidu. Z Malinowskiej Skały dostrzeżesz m.in. dolinę Wisły, pasmo Klimczoka, a także Skrzyczne i Beskid Żywiecki.

Dotrzesz tutaj szlakiem zielonym z Baraniej Góry lub czerwonym z Przełęczy Salmopolskiej. Przy szlaku czerwonym na górze Malinów znajduje się wejście do Jaskini Malinowskiej, zwanej inaczej Jaskinią Ondraszka – według legend kryjówkę miał tutaj zbój Ondraszek. Ludowe podania głoszą również, że w jaskini nabożeństwa odprawiali śląscy Husyci oraz Ewangelicy, których w XVI i XVII w. spotkały prześladowania. Jest to bardzo obszerna jaskinia o 132 metrach korytarzy. Jest pomnikiem przyrody, lecz została udostępniona do zwiedzania.

Stożek Wielki – Wisła apartamenty

Góra o wysokości 978 m n.p.m. to niewielki cel, który warto zdobyć dla własnej satysfakcji lub potraktować ją jako przystanek w dalszej wędrówce. Przez górę przechodzi bowiem węzeł pieszych szlaków na Przełęcz Kubalonkę, Czantorię Wielką i Soszów Wielki.

Kiedy zdecydujesz podążyć dalej na Czantorię Wielką (995 m n.p.m.), dojdziesz aż do granicy z Czechami – przebiega ona przez polanę na szczycie góry. Na polanie znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się naprawdę szeroka panorama. Dostrzeżesz stąd największe szczyty Beskidu Śląskiego, w tym m.in. Łysą Górę.

Warto wybrać się stąd także na Cieślar, który stanowi kolejny doskonały punkt widokowy. Jeżeli ruszysz w kierunku Cieślara, możesz zwiedzić także piękną Krzokową Skałę i zejść w dół niebieskim szlakiem – całość nie powinna trwać dłużej niż 4 godziny, a to bardzo krajobrazowa trasa.

Jeżeli planujesz niezapomniane, malownicze wędrówki po górach, zarezerwuj apartament w Wiśle. Miejsce to pozwoli Ci cieszyć się wieloma szlakami o różnym stopniu trudności. Docenisz też malownicze krajobrazy, które roztaczają się ze szczytów nawet w niewielkiej odległości od miasta. Kiedy wrócisz ze szlaku koniecznie zobacz Muzeum Trofeów Adama Małysza, a wyjazd ten zaliczysz do naprawdę udanych!

Zobacz wszystkie apartamenty Sun & Snow >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *