Niestandardowe wyjazdy integracyjne dla najlepszych

[REKLAMA]

Wyjazdy integracyjne to fraza, która u wielu pracowników nie wzbudza pozytywnych skojarzeń. Dziś niestety nie jest już atrakcją spędzanie weekendu wciąż w tym samym hotelu, gdzie program jest powielony z ubiegłorocznej imprezy. Nikt nie ma ochoty spędzać soboty i niedzieli poza domem, biorąc udział w porannym spotkaniu szumnie nazwanym konferencją, a wieczorem na imprezie w rytmie disco polo. Może warto więc pomyśleć o niezwykłych wyjazdach integracyjnych, w których biorą udział tylko wyróżniający się pracownicy?

Dziś zdecydowanie wygrywa koncepcja zorganizowania wyjazdu na drugi koniec świata, gdzie przeciętny śmiertelnik nigdy sam się nie wybierze. Afrykańska dżungla, japońskie atrakcje czy prastare cywilizacje Ameryki Południowej zdecydowanie rozbudzają wyobraźnię wielu. Pracownicy kuszeni wizją takiej nagrody z radością podejmą się nawet trudnych zadań i niecierpliwie będą czekać na taki wyjazd. Sprawdź, jakie atrakcje wybierają właściciele firm dla swoich najlepszych pracowników.

Zawsze atrakcyjna Japonia

Japonia to dla nas egzotyczny kraj, o zupełnie odmiennej kulturze. To tu można zobaczyć wiele zabytków pochodzących jeszcze z czasów samurajów. To w Japonii można wziąć udział w połowach niezwykłych tuńczyków. Wreszcie tu można rozsmakować się w cudownej, japońskiej kuchni, bo choć ramen podawany jest i w europejskich restauracjach, to nigdzie nie smakuje on tak jak właśnie w Japonii. Trzeba też spróbować niezwykłych dań rybnych serwowanych nawet przez uliczne bary. To wrażenia, których nie zbierzesz na ulicach rodzinnego miasta.

Peru kusi swoją historią

Wyprawa do Ameryki Południowej to zwykle przygoda życia. Trudno się nawet zdecydować, jaki kraj powinien być celem wycieczki, bo niestety żaden wyjazd integracyjny nie może trwać kilka miesięcy, a tylko wówczas można by rzeczywiście zwiedzić wiele. Warto postawić na przykład na Peru. Nawet w samym Cuzco można obejrzeć wspaniałe budowle, których żywot rozpoczął się gdzieś w XV wieku, kiedy to Kolumb odkrywał Amerykę. W dawnych czasach to Peru było najliczniej zamieszkałym rejonem Ameryki Południowej i można tam zwiedzić znacznie więcej niż jedynie Machu Picchu i Cuzco. Wystarczy znaleźć się na cudownej starówce w Limie albo na północy kraju, w Kuelap.

Wyjazd dla miłośników Hobbita

Fani książek Tolkiena z pewnością chętnie pojadą do Nowej Zelandii. Tamtejsze krajobrazy posłużyły za scenerię do filmu stworzonego na podstawie tych powieści. To w Nowej Zelandii można zobaczyć Matamatę z małymi hobbickimi krzesłami, niezwykłe ogrody oraz kultowe 50 „dziur” po hobbitach. Nie ma co ukrywać, że całą wyprawę na drugi koniec świata można oprzeć na podziwianiu tolkienowskich krajobrazów, bo Park Narodowy Tongariro wraz ze słynnymi trzema wulkanami dostarcza wystarczającej ilości wrażeń.

Turystyka kwalifikowana

Ten rodzaj wyjazdów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wspinaczka w Alpach, a czasami nawet w Himalajach, zdobywanie Kilimandżaro, wyprawy offroadowe w Gruzji, czy surfing u amerykańskich wybrzeży Pacyfiku, to zdecydowanie ogromna atrakcja dla pracowników. Jednak tu trzeba rozważnie podejmować decyzje, bo to wyjazdy dla osób lubiących aktywność fizyczną i posiadających odpowiednie umiejętności.

Planując niestandardowy wyjazd integracyjny, warto skorzystać z usług firm posiadających doświadczenie w organizacji takich wycieczek. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji w tym zakresie wskazana jest konsultacja z profesjonalistami, takimi jak chociażby ci, z którymi możesz nawiązać kontakt pod adresem www.wyjazdydlafirm.pl. Tu zdobędziesz wszelkie informacje, które albo utwierdzą cię w przekonaniu, że wyjazd na antypody jest doskonałą nagrodą dla pracowników, albo odwiodą się od tego pomysłu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *