Pieniny – miejsce ukojenia dla duszy

Polska posiada piękne góry. Tatry, Bieszczady oraz Sudety to najwyższe pasma znajdujące się na terytorium naszego kraju.

Często wakacje planujemy właśnie w tych miejscach. Pobudki są różne, pragniemy aktywnego wypoczynku albo też ,,czegoś innego”.

Oprócz wymienionych wyżej, istnieją jednak również mniejsze góry. Zaliczyć do nich należy Pieniny. Miejsce ciche, spokojne oraz wolne od zgiełku panującego w stolicy polskich Tatr.

Odmienne atrakcje

Pieniny to góry niskie. Złośliwi twierdzą, że częściej wybierają je osoby starsze. Wycieczki po szczytach nie są wymagające. Pozwalają jednak na zróżnicowane podziwianie krajobrazu. Wszystko zaś, odbywa się w spokojnej atmosferze. To niebywały atut.

Ciężko o przeludnienie szlaków. Ceny również prezentują się lepiej. Najbardziej rozpowszechniona atrakcja to spływ przełomem Dunajca. Można go odbyć na polskiej albo słowackiej tratwie. Obie opcje ze sobą konkurują, ale posiadają przy tym określone grono zwolenników.

W Pieninach znajdziemy również rozmaite zamki. W okolicach zapory będzie to również plaża. Miłośników rowerów na pewno ucieszy charakterystyczna trasa rowerowa, biegnąca wzdłuż rwącej rzeki. Jak zatem widać, jest co robić.

Kupisz wszystko to, co w innych miejscach

Mieszkańcy Pienin czerpią korzyści z atrakcyjnego położenia. Spotkamy więc tu sery góralskie, rozmaite pamiątki oraz wyroby skórzane. W porównaniu do Zakopanego, produkty posiadają niższą cenę zakupu. Ogólne wczasy w Pieninach są bardziej ekonomiczne. To propozycja korzystna zwłaszcza z tego względu.

Jeżeli interesują nas wyroby regionalne, musimy udać się do większych miejscowości wypoczynkowych. Znajdują się tu również punkty gastronomiczne oraz restauracje. Ważny przy wizycie w Pieninach, jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Z racji mniejszego tłoku, gorzej rozwinięta jest bowiem sama komunikacja. Do wielu miejsc musimy się wybrać przy pomocy samochodu.

Dla kogo?

Pieniny to malownicze krajobrazy, spokój oraz odpoczynek dla duszy. Propozycja skierowana głównie w opozycji do komercyjnych wczasów w Zakopanem. Wybierając się w te góry, trzeba mieć świadomość mniejszego poziomu trudności oraz większego skupienia na pieszych wędrówkach. Z tych prostych względów wakacje tego typu, spodobają się konkretnej grupie odbiorców.

One comment

  1. Przez fakty ostatniego czasu czyli wirus, niestety musialem odlozyc swoje plany. Teraz zastanowie sie powaznie nad wasza propozycja. Musi sie tylko wyklarowac powietrze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *