Podstawowy asortyment na żaglach

[REKLAMA]

Pojawienie się pierwszych ciepłych dni to znak dla wielu osób, żeby zdecydować się na wypoczynek na żaglówce. Obecnie taki odpoczynek można łatwo zorganizować, nie trzeba mieć swojej własnej żaglówki, wystarczy taki sprzęt wypożyczyć wraz z osobami, które potrafią się nim dobrze posługiwać. Niezależnie od tego, z kim organizowany jest taki letni wypoczynek na wodzie, warto zadbać o właściwe przydatne w tym czasie akcesoria.

Co zabrać ze sobą na żagle?

Przebywanie na wodzie może być bezpieczne i przyjemne, pożyteczne okażą się zarówno wysokogatunkowe elementy stroju, niektóre kosmetyki, leki jak i opatrunki oraz okulary przeciwsłoneczne. Zadbanie o to, żeby skóra miała właściwą ochronę przed nadmiarem intensywnego słońca, to podstawowe zadanie.

Trudno byłoby tego dokonać, gdyby nie chroniąca przed promieniami UV odzież, powinna być ona przewiewna, najlepsze okażą się do tego mieszanki bawełny z niewielką ilością poliestru, dobrze sprawdzi się on jako materiał wodoodporny.

Skórę twarzy ramion, rąk czy innych osłoniętych części ciała koniecznie trzeba posmarować dużą ilością kosmetyków z filtrami UVA i UVB. Na oczach nie może zabraknąć też dobrze dobranych okularów przeciwsłonecznych z filtrami. Koniecznie trzeba zatroszczyć się także o stopy, przed poślizgnięciem się na żaglówce ochronią prawidłowo dopasowane buty sportowe.

Czego lepiej nie zabierać?

Duży bagaż będzie zbędnym obciążeniem na każdej żaglówce. Niewielka, lecz pojemna torba może być najlepszym rozwiązaniem. Często najlepiej sprawdzają się miękkie torby sportowe wyposażone w materiał przeciwdeszczowy, dobrze chroniący przed wilgocią. Na żaglówce ilość wolnej przestrzeni jest ograniczona, dlatego korzystnie jest zrezygnować z dużej walizki na kółkach na rzecz mniejszego bagażu.

W torbie nie powinny znaleźć się różne zbędne akcesoria, zwłaszcza te do poprawiania urody, jak kosmetyki do makijażu czy sprzęt taki jak lokówka, suszarka. Zbędne są także eleganckie buty na obcasie, szpilki, nie tylko stwarzają one zagrożenie dla samych pań, ale także mogą zniszczyć żaglówkę. Mężczyźni również mogą liczyć się z pewnymi ograniczeniami, jak na przykład nie powinni oni zabierać zbędnego sprzętu muzycznego, laptopów, tabletów.

Gdzie najlepiej skompletować taki asortyment?

Pierwsza wyprawa na żagle może budzić różne emocje, żeby dobrze się przygotować, najkorzystniejszy dla takich podróżników będzie sklep żeglarski. Najwięcej można ich zauważyć nad morzem czy na Mazurach, wszędzie tam, gdzie występują duże akweny wykorzystywane do żeglarskich przygód.

Sklep jest w stanie pomóc w doborze stroju, butów, nie brakuje tutaj także wodoodpornych toreb odpowiednich na takie wycieczki. Można także w tych punktach sprzedażowych spytać o listę artykułów, które są potrzebne w czasie żeglowania.

Osoby prowadzące takie obiekty często zajmują się zawodowo żaglami, dlatego nie zabraknie wyczerpujących odpowiedzi. Na liście z pewnością znajdzie się podstawowy sprzęt, czyli telefon, latarka czy lornetka. Dużym udogodnieniem może być także internetowy sklep specjalistyczny.

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *