Sztuczki na najbardziej udane zdjęcia z wakacji

[REKLAMA]

Pasjonujesz się fotografią i chcesz uprawiać to hobby na wakacjach lub po prostu nie masz z fotografią nic wspólnego, ale chcesz wrócić z wakacji z najfajniejszymi zdjęciami? Istnieje wiele sztuczek i wskazówek od profesjonalnych fotografów, które mogą pomóc w uchwyceniu najpiękniejszych ujęć z wakacji i nie musisz koniecznie mieć ze sobą profesjonalnego aparatu, aby to zrobić.

Bądź oryginalny, dowiedz się, jakie są ulubione miejsca mieszkańców

W dobie portali społecznościowych coraz bardziej kusi nas, aby zobaczyć, a nawet w podobny sposób pozować miejsca, które podziwiamy na Instagramie czy Facebooku. Rzeczywistość jest taka, że ​​śledząc tylko takie posty, możesz przegapić inne możliwości, które mogą czekać na odkrycie z inną wizją.

Radzimy iść tam, gdzie podpowiada ci serce i próbować robić zdjęcia tak, jak czujesz, a nie tak, jak widziałeś u innych. Pomysłem może być udanie się do ulubionych miejsc mieszkańców, gdzie być może nie wszyscy turyści kończą robienie zdjęć.

Jednocześnie nie radzimy zapuszczać się w miejsca, do których dostęp jest zabroniony lub może być zagrożone, tylko po to, by uwiecznić wyjątkowe kadry.

3. Bądź spontaniczny. Uchwyć klatki w wyjątkowych momentach i u bliskich, gdy się tego nie spodziewasz
Idea „siedzenia na zdjęciu” nie zawsze oznacza, że ​​osoba wybierze najpiękniejsze zdjęcie, a to dlatego, że przez większość czasu sama chwila wydaje się zaaranżowana. Z drugiej strony, niektóre spontaniczne kadry mogą wydobyć to, co najpiękniejsze z tego momentu, jeśli zostaną wykonane z odrobiną inspiracji

Staraj się wychodzić z mody, gdy chcesz uchwycić chwilę, krajobraz, osobę i skup się mniej na standardach postrzeganych przez innych, a bardziej na tym, jak się czujesz.

Podążaj za idealnym światłem

Ok, wszyscy chcemy mieć idealne światło podczas robienia zdjęć, aby szczegóły na naszych zdjęciach wychodziły tak, jak chcemy, ale jak rozpoznać dobre światło, zwłaszcza w przypadku zdjęć robionych na łonie natury?

Aby znaleźć odpowiednie światło, profesjonalni fotografowie radzą nam kierować się 3 podstawowymi czynnikami: natężeniem światła, kolorem i kierunkiem.

Pod względem intensywności odnosi się to do ilości światła, jaką obiekt na zdjęciu otrzymuje od słońca. Generalnie najwięcej z tego światła możemy korzystać w południe, o ile nie mamy chmur.

Z drugiej strony mówi się, że ostatnia godzina przed zachodem słońca, odpowiednio pierwsza po wschodzie słońca, to „złote godziny” na robienie pięknych zdjęć.

Kolor światła może mieć również duży wpływ na jakość zdjęć z wakacji. Możesz użyć chłodnych odcieni, jeśli robisz zdjęcia godzinę przed wschodem słońca lub godzinę po zachodzie słońca. Zdjęcia zrobione w pobliżu wschodu lub zachodu słońca mogą pomóc w uwzględnieniu na zdjęciach zarówno chłodnych, jak i ciepłych odcieni, podczas gdy w przypadku ciepłych odcieni należy cieszyć się jak największą ilością słońca.

Nie bez znaczenia dla powodzenia zdjęć jest również kierunek padania światła. Możesz mieć przednie, boczne lub tylne światło. Masz światło przed sobą, gdy słońce jest za tobą, fotograf. Z drugiej strony światło boczne może pomóc zaakcentować pewne tekstury lub wzory, które chcesz uchwycić, podczas gdy tylne światło może sprawić ci trudności (efekt podświetlenia), ale także efekty. spektakularne, jeśli wiesz, jak to wycenić.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *