Fajerwerki. Jak odpalać je bezpiecznie?

[REKLAMA]

Chyba każdy z nas choć raz w życiu zachwycił się pokazem sztucznych ogni. Uświetniają nie tylko ostatnią noc w roku, ale również coraz częściej większe imprezy rodzinne takie jak np. śluby.

Przede wszystkim – postaw na jakość

Mówiąc o fajerwerkach nie warto wpadać w panikę. W dzisiejszych czasach są to starannie przetestowane produkty, które nie stwarzają zagrożenia o ile są używane odpowiednio. Jeśli więc marzysz o zrobieniu pokazu dla gości lub rodziny – możesz to marzenie spełnić. Pamiętaj jedynie o tym, żeby kupować fajerwerki stworzone przez znanych i cenionych producentów, którzy posiadają odpowiednie atesty i zezwolenia. Unikaj tych pochodzących z niewiadomego źródła.

Kilka zasad, o których trzeba pamiętać

Jeśli zakupiłeś już wysokiej jakości, atestowane fajerwerki nadal nie oznacza to, że nie może stać się nic złego. Wprost przeciwnie. Większość wypadków wynika bowiem nie ze złego stanu sztucznych ogni a ich nieprawidłowego użytkowania. Dlatego też pamiętaj o tym, żeby fajerwerki odpalać w odległości od drzew, zabudowań, sieci wysokiego napięcia. Zawsze stój z boku i nie pochylaj się nad sztucznym ogniem. Po podpaleniu lontu jak najszybciej oddal się na bezpieczną odległość.

Zadbaj także o to, by fajerwerki odpalać na płaskiej powierzchni. Nawet niewielkie nachylenie terenu może bowiem sprawić, że zestaw przewróci się a ognie polecą w stronę publiczności. Zastosowanie tych prostych zasad znacznie zwiększy bezpieczeństwo twoje oraz osób oglądających pokaz.

Podsumowując, samodzielny zakup i odpalanie fajerwerków musi wiązać się z odpowiedzialnością i dokładnym postępowaniem według instrukcji producenta. Pamiętajmy również o tym, że niezwykle ważnym jest, aby kupować je u sprawdzonego producenta. Jedną z firm, która godna jest naszego zaufania znajdziesz na stronie https://www.saliutas.lt/.

 

One comment

  1. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Ja niestety za bardzo boję się takich wystrzałów, więc fajerwerków nigdy nie odpalam, zresztą wydaje mi się, że lepiej wyglądają te, które są odpalane na profesjonalnych pokazach. Takie miło się ogląda, jest ich zawsze dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *