Wiązarka stołowa – co musisz o niej wiedzieć?

[REKLAMA]

Zadania realizowane na dużą skalę w zakładach przemysłowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz magazynach przekładają się konieczność wykorzystywania wielu paczek i opakowań o różnorodnych parametrach technicznych. Rozwiązaniem, które pozwala na zwiększenie efektywności oraz opłacalności tego typu działań jest automatyzacja procesów pakowania i zabezpieczania towarów. Jednym z najbardziej przydatnych urządzeń wykorzystywanych w tym celu na szeroką skalę są wiązarki stołowe do paczek, które znajdują swoje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Czym są wiązarki stołowe i co jeszcze warto o nich wiedzieć? Przedstawiamy najważniejsze fakty o wiązarkach stołowych!

Czym są wiązarki stołowe?

Wiązarki stołowe to popularne urządzenia działające w sposób automatyczny lub półautomatyczny, które pozwalają na automatyzację procesu pakowania. Tego typu urządzenia wykorzystywane są podczas wiązania różnego rodzaju produktów za pomocą taśm spinających polipropylenowych PP, które są powszechnie wykorzystywane w celu zabezpieczenia towarów i artykułów na czas ich transportu, wysyłki czy magazynowania.

Wiązarki stołowe — jak działają?

Sposób działania wiązarek stołowych nie jest skomplikowany. Konstrukcja tego typu urządzeń pozwala w prosty sposób przeprowadzić taśmy spinające z tworzywa sztucznego wokół zabezpieczanej paczki oraz następne zgrzać je za pomocą grzałki. Duża siła naciągu wiązarek stołowych oraz zastosowanie optymalnej temperatury zgrzewania taśmy sprawia, że zastosowane taśmy wyróżniają się wysoką wytrzymałością i odpornością na zerwanie. Pozwala to na odpowiednie zabezpieczenie pakowanych produktów przed ewentualnym uszkodzeniem,

Dlaczego warto zdecydować się na wiązarkę stołową?

Nowoczesne wiązarki stołowe to wydajne, energooszczędne i przede wszystkim bezpieczne w obsłudze rozwiązanie, które pozwala na spinanie opakowań o różnorodnych parametrach technicznych przy pomocy paska PP. Technologia ta znajduje swoje zastosowanie w zakładach produkcyjnych działających w obrębie wielu sektorów przemysłu i z powodzeniem wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zapakowania paczek lub pakietów paczek.

Wiązarki stołowe i ich zastosowanie

Doskonałe parametry techniczne i efektywna realizacja procesu pakowania sprawia, że wiązarki stołowe do paczek stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie. Półautomatyczne i automatyczne urządzenia do pakowania stosowane są w celu realizacji szeregu zadań, do których możemy zaliczyć m.in. czynności, takie jak:

  • pakowanie kartonów i opakowań kartonowych,
  • pakowanie paczek do wysyłek,
  • pakowanie produktów o różnych gabarytach,
  • pakowanie produktów o niestandardowych kształtach,
  • pakowanie długich przedmiotów,
  • pakowanie wiązek i zwojów,
  • pakowanie elementów poligraficznych i przygotowanych wydruków,
  • pakowanie elementów tekstylnych,
  • pakowanie pakietów i zestawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *