Co sprawia, że kino jest wciąż popularniejsze od teatru?

[REKLAMA]

Pytanie wydaje się być dość proste, jednak odpowiedź na nie może sprawić nie lada problem. Głównym powodem mogą okazać się względy finansowe, ale też możliwości czasowe, jakie posiadamy. Wizyta w teatrze, to nie szybkie wyjście na ciekawą komedię do kina. Tutaj trzeba się odpowiednio przygotować, poświęcić odrobinę więcej czasu na sam spektakl. Nie każdy z nas ma na to chęci.

Dlaczego, więc wybieramy kino?

Wbrew pozorom okazuje się, że dość często kino odwiedzamy ze względu na presję otoczenia – uważamy, że skoro inni zobaczyli już ten hit kinowy, to my też powinniśmy.  Wizytę w kinie łatwiej jest nam dopasować do naszych codziennych obowiązków i planów. Wiele osób zwraca również uwagę na cenę biletów – wybierając seanse w ciągu tygodnia jesteśmy w stanie zaoszczędzić i tak naprawdę spędzić miło wieczór niewiele przy tym wydając. Mamy do wyboru szeroki wachlarz filmów – od komedii romantycznych po horrory, a także filmy animowane dla dzieci. Kino kojarzy się nam również z pewną swobodą – nie tylko w zachowaniu, ale również w stroju – tutaj nie są wymagane żadne eleganckie kreacje.

Czy są osoby, które wybierają teatr?

Wbrew pozorom tak. I nie są to osoby, które uwielbiają elegancję i powagę. Teatr w dzisiejszych czasach, to nie tylko klasyczne spektakle. To również koncerty – wiele z nich jak Teatr Szekspirowski w swojej ofercie posiada koncerty młodych artystów, rozpoczynających swoją artystyczną karierę. Okazuje się zatem, że w teatrze można nie tylko zaznać klasycznej kultury ale również nowoczesnej, tej bardziej awangardowej. Atmosfera teatru, jego wnętrza i elegancka jaka panuje pozwala zapomnieć o codzienności. Piękne stroje, wyjątkowa atmosfera, niezapomniane atrakcje to tylko jedne z niewielu elementów jakie będą Wam towarzyszyć. Cena takiej wizyty również nie musi zrujnować Was finansowo – dobranie odpowiedniego miejsca sprawi, że poczujecie magię teatru nie tracąc przy tym wiele więcej niż podczas wizyty w kinie. A pamiętajmy – kino to nie to samo co występ na żywo, uzdolnionych, młodych aktorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *