Targi i wystawy w branży elektroenergetycznej

[REKLAMA]

Energetyka jest dziś bazą gospodarki każdego państwa. To dzięki niej możliwe jest funkcjonowanie wszystkich sektorów przemysłu i obszarów życia, aż do pojedynczych gospodarstw domowych. Stałe i niezakłócone dostawy energii warunkują rozwój społeczeństwa. Z tych właśnie względów elektroenergetyka musi się nieustannie rozwijać, bo oczekiwania rynku ciągle rosną. Zapotrzebowanie na energię wzrasta w każdym roku, więc i systemy przesyłowe muszą działać coraz wydajniej i zapewniać lepszą, jeszcze bardziej niezawodną dystrybucję.

Ogromna odpowiedzialność sektora energetycznego   za stałe dostawy energii zmusza specjalistów do ciągłej pracy nad rozwojem energetyki oraz stosowania coraz to nowocześniejszych rozwiązań. Muszą oni zdawać sobie sprawę, że to w ich rękach spoczywa bezpieczeństwo nie tylko działalności produkcyjnej wielu zakładów, ale także, a może przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi.

Łatwo sobie wyobrazić, że bez energii elektrycznej szpitale nie są w stanie spełniać swojego podstawowego zadania, czyli ratowania życia ludzkiego, nie jest w stanie pracować policja, straż pożarna i inne służby, które zapewniają na co dzień bezpieczeństwo ludziom.

Dla specjalistów z dziedziny elektroenergetyki i energetyki dużymi wydarzeniami są cykliczne targi branżowe, które mają często kluczowe znaczenie w rozwoju ich flagowej dziedziny. To dzięki nim możliwa jest wymiana doświadczeń i wiedzy, co ma wpływ na niezawodność i bezpieczeństwo nowych technologii.

Targi energetyczne – to nie tylko większa sprzedaż

Każde targi branżowe służą budowaniu rozpoznawalności marki. Tak jest także na targach energetycznych. Tu prezentują się producenci zarówno ci mniej znani, jak i ci rozpoznawalni na rynku, którzy mogą poszczycić się ogromnymi osiągnięciami. Każdy z nich prezentuje swoje wyroby, zawierające najnowszą myśl technologiczną.

To co jednak zasadniczo odróżnia targi energetyczne od innych, to wszystko to co dzieje się wokół całego wydarzenia. Zwykle wówczas spotykają się specjaliści w tej szeroko rozumianej dziedzinie i to tu często rodzą się niezwykłe pomysły.

Bardzo często organizowane są konferencje, które mają na celu wskazanie kierunków rozwoju energetyki oraz zidentyfikowanie problemów, z którymi trzeba się mierzyć lub które pojawią się w najbliższej przyszłości. To ma ogromne znaczenie dla zespołów projektowych i wdrożeniowych  i jest często wyznacznikiem ścieżek, którymi będą podążać.

Targi branży energetycznej w Polsce

W naszym kraju, w  Poznaniu co roku mają miejsce ważne wydarzenia. Tu przybywają specjaliści z branży energetycznej z kraju i z zagranicy.  Są to imprezy bardzo atrakcyjne z uwagi na szeroki zakres tematyczny. Znajdziemy tu wszystko to, co dotyczy energetyki przemysłowej, automatyki, sterowania, a także instalacji niskiego napięcia. Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko specjalistów w tych dziedzinach, ale także wielu grup energetycznych, zakładów przemysłowych oraz hurtowni elektrotechnicznych.

Miejscem, które przyciąga też znakomitych wystawców są Kielce. Ostatnie wydarzenie zgromadziło niemal 150 wystawców, a blisko 100 z nich działa w sektorze energetycznym. Prym tu zdecydowanie wiedli specjaliści z branży, kryjący się pod adresem www.zpue.pl, którzy zorganizowali konferencję dotyczącą innowacyjności w energetyce oraz szeroko rozumianemu bezpieczeństwu wdrażania nowych pomysłów i rozwiązań. Trzeba sobie zdawać sprawę, że cykliczne spotkania specjalistów w zakresie energetyki i elektroenergetyki, to w konsekwencji bezpieczeństwo energetyczne nas wszystkich.

One comment

  1. Targi dla specjalistów – nie tylko z branży energetycznej – to dzisiaj niezbędny punkt biznesowy. Tam pojawiają się najlepsze firmy, prezentują innowacyjne rozwiązania, nie brakuje merytorycznych dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *