Czym usunąć wąsik na twarzy?

Wąsik na twarzy u kobiet jest zupełnie normalnym zjawiskiem. Zależnie od naturalnego koloru włosów pojawia się w różnych formach – u blondynek jest zazwyczaj ledwie widoczny, a szatynek mocno odcina się przy karnacji twarzy. W obu przypadkach wolimy mieć gładką twarz, pozbawioną dodatkowych aspektów wizualnych. Warto wiedzieć, że nie wszystkie metody są dobre do usuwania włosków z twarzy. Z każdym usuwaniem włos odrasta grubszy, mocniejszy i bardziej widoczny. Jak usunąć wąsik na twarzy?

Usuwanie włosków pod nosem trymerem 

Najpopularniejzą metodą na usuwanie włosków na twarzy jest użycie trymera. Niektóre kobiety goła także przestrzeń skóry na skroniach i w okolicach twarzy przy uszach. Wymieniony zabieg domowy należy wykonywać na starannie oczyszczonej twarzy i z pewnością, że wybrany trymer jest wystarczająco ostry. Czy warto usuwać wąsik trymerem? Niekoniecznie. Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa, a niepoprawne użycie trymera może doprowadzić do wysypu krostek lub trudnych do zagojenia ran. Drugim problemem jest konieczność częstego powtarzania zabiegu – z każdym goleniem włoski odrastają coraz szybciej. W dłuższej perspektywie golenie może być uciążliwe i bardziej obciążające skórę na twarzy.

Usuwanie włosków pod nosem kremem depilującym

Usuwanie wąsika na twarzy można przeprowadzić także dzięki kremom do depilacji. Formuły kosmetyczne osłabiają włoski i usuwają je bez narażania skóry na rany. Kłopotliwą kwestią mogą być substancje uczulające, które znajdują się w kremach do depilacji. Przed przystąpieniem do zabiegu należy upewnić się, czy krem nie zawiera alergenów oraz czy jest przeznaczony do depilacji twarzy. Większość kremów drogeryjnych służy do depilacji nóg, okolic bikini oraz pach, a nieliczne – także do depilacji twarzy. Chociaż to lepsza metoda na usuwanie wąsika niż twarzy trymerem, efekty nie są do końca zadowalające. Włoski trzeba usuwać mniej więcej raz na tydzień. 

Usuwanie włosków na twarzy depilacją laserową

Jedynym trwałym sposobem na usunięcie włosków jest nowoczesna metoda – depilacja laserowa. Można ją wykonać m.in. w warszawskim gabinecie medycznym Wellclinic. Profil medyczny nie pozostaje tu bez znaczenia – w przypadku jakichkolwiek zabiegów zdrowie powinno być priorytetem. Gabinet medyczny Wellclinic korzysta z najnowocześniejszej technologii Prime 3D, która gwarantuje nie tylko skutecznosc, ale także 100% bezpieczeństwo. Prime 3D oferuje program, który służy do depilacji całego ciała – okolic bikini, nóg, pach, rąk oraz twarzy.

Przebieg zabiegu na depilację wąsika

Po kilku zabiegach (depilacja laserowa) wykonywanych platformą Prime 3D skóra na twarzy jest gładka i lśniąca. Takiego efektu nie można uzyskać podczas depilacji twarzy trymerem lub kremem do depilacji. Metoda oferowana przez gabinet Wellclinic zapobiega wrastaniu włosów oraz stanom zapalnym.

Przed każdym zabiegiem wykonywanym w gabinecie medycznym Wellclinic kosmetolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, który ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań i określenie fototypu skóry na twarzy oraz grubości włosa pod nosem. Pozostałe parametry techniczne są dostosowywane automatycznie do pacjenta przez wbudowane oprogramowanie. Dzięki zastosowanym technologiom współpracującym z systemem Prime 3D (czyli In Motion i Tec Thermo Electric Cooling), pacjent nie jest narażony na bolesny okres rekonwalescencji, a skóra na twarzy jest pozostawiona bez żadnej skazy. To najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na usunięcie wąsika pod nosem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *