Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek czy suplementacja?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyka każdego z nas w większym lub mniejszym stopniu. W pewnym wieku na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki. Z czasem ulegają one stopniowemu pogłębianiu. Co zrobić, aby spłycić już widoczne zmarszczki i zapobiec powstawaniu nowych?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która znajduje się w organizmie każdego człowieka. U jednych jest go więcej, u innych mniej. Kluczowe jest to, że z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie znacznie maleje. Odpowiada on za wiązanie wody, a więc dzięki niemu nasza skóra jest elastyczna, napięta i promienna. Wygląda zdrowo i jest pełna blasku. Gdy w organizmie spada poziom kwasu hialuronowego, nasza skóra stopniowo staje się coraz bardziej wiotka. Dla wielu osób przybywające im zmarszczki to prawdziwy kompleks, który wywołuje niemały dyskomfort. Warto dowiedzieć się w jaki sposób możemy go zniwelować i wreszcie poczuć się w pełni dobrze.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek to jeden z zabiegów, który pomoże nam efektywnie pozbyć się oznak starzenia z naszej skóry. W miejsca, w których występują zmarszczki wstrzykuje się kwas hialuronowy. Najczęściej wypełniane są w ten sposób lwia zmarszczka, kurze łapki czy bruzdy nosowo-wargowe. W ten sposób możemy pozbyć się zmarszczek także na dekolcie czy na dłoniach. Jest to zabieg, który powinien być wykonywany przez lekarza. Tylko wtedy możemy czuć się w pełni bezpiecznie. Wiele osób boi się natomiast, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo bolesne. Próg bólu u każdej osoby może być inny, jednak większość osób zgodnie uważa, że zabieg ten jest nieco nieprzyjemny z powodu dokonywanych nakłuć. Przed nim jednak możliwe jest znieczulenie skóry za pomocą specjalnego kremu. Po dokonanym wypełnianiu zmarszczek miejsca, w które wstrzykiwany był kwas hialuronowy, mogą być nieco opuchnięte i zaczerwienione. Taki stan może utrzymać się przez około 2-3 dni. Sam docelowy efekt spłycenia zmarszczek widoczny jest nawet do 1,5 roku.

Kwas hialuronowy w tabletkach i kosmetykach

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej generuje spore koszty. Dla osób, które nie dysponują dużym budżetem dobrym rozwiązaniem będzie dostarczanie sobie tej substancji do organizmu samodzielnie. W składach wielu suplementów znajduje się właśnie kwas hialuronowy Tabletki czy kapsułki z kwasem hialuronowym, przyjmowane regularnie i przez dłuższy czas, pozwolą nam przywrócić skórze elastyczność i promienny wygląd. Produkty takie nie są drogie i możemy zakupić je w każdej aptece oraz w wielu drogeriach. Dzięki nim nasze zmarszczki zostaną wyraźnie spłycone. Efekt z pewnością nie będzie tak spektakularny, jak po zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. Warto jednak spróbować tego sposobu, jeśli nie możemy zdecydować się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Na rynku obecnych jest również wiele kosmetyków, które w swoim składzie zawierają właśnie kwas hialuronowy. One również mogą przyczynić się do wyraźnego poprawienia kondycji naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *