Skuteczne sposoby na piękne brwi

[REKLAMA]

Brwi to jedna z pierwszych rzeczy, która rzuca się w oczy, gdy patrzymy na nowo poznaną osobę. Ich wygląd jest szczególnie ważny przede wszystkim dla kobiet. W ostatnim czasie świadomość w pielęgnacji brwi zdecydowanie wzrosła. Warto poznać sprawdzone sposoby na piękne brwi.

Serum do brwi i inne metody na ich zagęszczenie

Kluczem do ładnie wyglądających brwi jest przede wszystkim ich gęstość. Nie wszystkich jednak matka natura obdarowała pięknymi, gęstymi brwiami. Często przyczyna rzadkich brwi leży w genach, jednak nie jest tak zawsze. Jeśli zmagamy się z takim problemem, warto przyjrzeć się uważniej naszej diecie. Powinna ona być zróżnicowana, zawierać dużo warzyw i owoców. Dostarczać powinniśmy naszemu organizmowi witamin, takich jak witamina A, E czy B6. Zapewni nam to nie tylko zdrowe, piękne brwi, ale także mocne włosy, paznokcie oraz promienną cerę. Wspomóc możemy się także poprzez stosowanie serum do brwi. Najlepiej wybierać te produkowane przez sprawdzone marki, które cieszą się dobrymi opiniami klientów. Serum do brwi należy wcierać codziennie przez jakiś czas w łuk brwiowy. Podobnie możemy zastosować także olejek rycynowy. Nakładając te specyfiki warto wykonać kilkuminutowy masaż łuku brwiowego, który sprawi, że cebulki zostaną pobudzone do pracy.

Regulacja i nitkowanie brwi

Gęste brwi to marzenie wielu kobiet. Nie każda jednak wie, jak prawidłowo wyregulować tak bujne brwi. Źle wyregulowane mogą bowiem wręcz oszpecać, a nie dodawać uroku jej posiadaczce. Nasze brwi możemy wyregulować samodzielnie w domu za pomocą zwykłej pęsety. Warto jednak się do tego przyłożyć i nabrać trochę wprawy – w innym przypadku możemy zrobić sobie wizerunkową krzywdę. Kształt brwi powinniśmy dobrać do kształtu naszej twarzy. Inne bowiem brwi będą pasować do posiadaczki twarzy okrągłej, a inne na przykład do posiadaczki podłużnej buzi. O regulację brwi możemy poprosić naszą kosmetyczkę. Ostatnimi czasy bardzo popularny stał się zabieg nazywany nitkowaniem brwi. Polega on na regulowaniu brwi za pomocą skręconej, 100 % bawełnianej nici. Co ciekawe, nitkowanie pozwala usunąć brwi wraz z ich cebulkami, dlatego też nie musimy się martwić, że włoski szybko odrosną w niechcianych przez nas miejscach.

Hennowanie brwi

Bardzo popularnym i znanym już od lat zabiegiem jest hennowanie brwi. Sama nazwa sugeruje nam, że jest to pokrycie brwi henną. Henna to jednak zioło, które naturalnie posiada tylko jeden barwnik, a są nim odcienie rudości i czerwieni. Dlatego też dostępne w drogeriach henny to tak naprawdę mieszanki, które nie zawierają czystej henny, a zamiast tego w ich składzie znajdziemy najczęściej farby chemiczne. Jeśli jesteśmy posiadaczkami bardzo jasnych brwi, warto zdecydować się na ten zabieg. Możemy wykonać go samodzielnie w domu. Jeśli jednak chcemy być pewne, że kolor brwi zostanie odpowiednio dobrany, warto poprosić o wykonanie hennowania naszą kosmetyczkę. Gdy zdecydujemy się na samodzielne hennowanie, zwróćmy uwagę na skład mieszanki, którą kupujemy. Produkty dostępne w drogeriach mogą zawierać uczulające składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *