Sztuczne opalanie ze środkiem Melanotan
Nie ulega wątpliwości, że najwięcej osób opala się w sposób naturalny, korzystając z pięknej pogody i wylegując się na słońcu. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każdy ma na to czas. Ponadto takie opalanie, przynajmniej bez właściwych środków ochronnych, może być niebezpieczne. Dlatego szybko na popularności zyskują samoopalacze. Jednym z nich jest środek o nazwie Melanotan i Melanotan II. Czym jest ten preparat, jak działa i czy warto się na niego zdecydować?
Czym jest Melanotan?
Melanotan jest preparatem szybko zyskującym na popularności. W zasadzie jest to syntetyczny analog melanotropiny, czyli hormonu, który pobudza wydzielanie melaniny z melanocytów. W ten sposób odpowiada on za rozpraszanie ziarenek pigmentu w skórze, a więc i jej pigmentację.
Obecnie wyróżniamy dwa rodzaje Melanotanu, czyli Melanotan I i Melanotan II. Pierwszy był testowany pod kątem chorób związanych z nadwrażliwością na światło, drugi natomiast pod względem dysfunkcji seksualnych, na przykład podczas zaburzeń erekcji u mężczyzn i zaniku pobudzenia seksualnego wśród kobiet.
Co ważne, to środek, który jest dostępny w dwóch formach. Poza zastrzykami, co do których nie wszyscy są przekonani, Melanotan występuje również w formie sprayów do nosa.
Czy Melanotan jest skuteczny?
Jak podkreślają sprzedawcy, Melanotan jest gwarancją stopniowego brązowienia skóry na całym ciele bez konieczności wychodzenia na słońce. To nie wszystkie zalety, na jakie wskazują sprzedawcy, ale i osoby, które stosują Melanotan. Ponadto, co także jest ważne, preparat ten zmniejsza ryzyko oparzeń słonecznych. O czym było wspominane wyżej, poza tym środek działa na innych płaszczyznach, a więc między innymi poprawia popęd seksualny.
Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt, należy wstrzyknąć sobie preparat pod skórę nawet kilkanaście razy, ewentualnie skorzystać z preparatu dostępnego w formie sprayu. Dodatkowo dla poprawy efektów zalecane jest stosowanie Melanotanu jednocześnie z wizytami w solarium.
Jak każdy tego typu preparat, który zawiera w sobie składniki chemiczne, również Melanotan może nieść w sobie skutki uboczne. Wśród działań niepożądanych wymienić można między innymi brak apetytu, ból mięśni czy lekkie wahania ciśnienia. Ponadto osoba używająca preparatu może mieć problemy z koncentracją, a zaraz po zastrzyku odczuwać uderzenie ciepła. Wiele osób, które sięgnęły po Melanotan, zauważają jednak, że warto ponieść ryzyko, ponieważ preparat jest naprawdę skuteczny. Oczywiście każdy zainteresowany tym środkiem musi dawkować go zgodnie z zaleceniami producenta, aby nie przekraczać zalecanej dawki. Nie można natomiast kierować się poradami, które są szeroko dostępne w Internecie.
Wielkiego problemu nie ma też z nabyciem tego środka, choć nie jest on legalnie dostępny w aptekach. Dlatego osoba, która myśli o opaleniźnie i interesuje ją Melanotan, może zapytać o niego w salonach kosmetycznych, solariach, a nawet na siłowniach. Rzecz jasna kwitnie też sprzedaż przez Internet, choć trzeba uważać, aby był to środek oryginalny.
Dodaj komentarz