Jak organizować przyjęcia okolicznościowe

Czasy, kiedy imprezy okolicznościowe organizowało się w domu stopniowo mijają.

Same wydatki przygotowania przyjęcia nierzadko przekraczają nasze oczekiwania, więc poszukujemy wyjść, możliwości w analogicznych nakładach, które musielibyśmy ponieść, gdybyśmy przygotowali uroczystość w domu. Urodziny, chrzciny lub komunia to przeżycia, jakie można przygotować w lokalu, a ma o bardzo dużo plusów, ponieważ kompletnie o nic nie musimy się martwić. oparciu o nasze doświadczenie podpowiedzieć, gdzie warto zorganizować przyjęcie okolicznościowe.

Dobór miejsca

Restauracja, hotel, karczma, plener – do wyboru mamy naprawdę mnóstwo miejsc, że aż ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Mając na względzie wydatki imprezy okolicznościowej należałoby zdać sobie sprawę, iż bez firmy cateringowej się nie obejdzie. Również w hotelu, jak też w restauracji oraz knajpie będziemy musieli zapłacić za każde miejsce przy stole. Zwykle to koszt rzędu 100 – 150 złotych od osoby, ale dużo zależy od menu, które będziemy chcieli zaoferować zaproszonym. Jeśli w jadłospisie odnajdą się wykwintne mięsa, owoce morza i rzadkie cukry – stawka za jedno miejsce może przewyższyć nawet 200 złotych.

Planowanie imprezy w lokalach

Planowanie imprezy w domu ma dużo atutów, lecz bardzo dużo minusów. Musimy przypilnować porządku w podawaniu posiłków, zagwarantować higienę swoim gościom oraz zmywać po każdym incydencie. Decydując się na najem firmy cateringowej nie przejmujemy się w zasadzie niczym. Kucharze są odpowiedzialni za przyrządzanie potraw a kelnerzy – za porządek na sali oraz realizowanie fantazji gości. Jako, iż zarobki w Polsce wciąż wzrastają, szkoda tracić zdrowie oraz czas na planowanie imprezy okolicznościowej w domu. Najem lokalu będzie małym wydatkiem, ponieważ większość pieniędzy pochłonie firma cateringowa.

Dostosuj się do pogody

Decydując się na najem lokalu czy restauracji nie musimy martwić się o pogodę. Chcąc zorganizować uroczystość w plenerze (pod namiotem) już tak. nie ma piękniejszych zabaw od tychże pod odkrytym niebem, więc planując takie przyjęcie należałoby przejrzeć serwisy pogodowe oraz dobrze się przygotować. Obecnie jest wiele serwisów pogodowych, które pokazują pogodę nawet z kilku tygodniowym wyprzedzeniem, także nie musimy się martwić tym, że imprezę po gołym niebem musimy zorganizować na ostatnią chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *