Krótkoterminowy wynajem samochodów – co warto wiedzieć?

[REKLAMA]

Krótkoterminowy wynajem samochodów to rozwiązanie dedykowane osobom, które w danym momencie nie mają do dyspozycji własnego środka transportu. Usługa ta jest dostępna w ofercie większości wypożyczalni aut w Polsce – jest wiele przesłanek, dla których warto z niej korzystać.

Krótkoterminowy wynajem aut – co to takiego?

Wynajem krótkoterminowy to usługa najmu auta na okres od 1 do 30 dni – limity w tym zakresie każda wypożyczalnia ustala indywidualnie. Charakterystyczną cechą omawianej usługi są uproszczone procedury umożliwiające kierowcy użytkowanie samochodu w taki sposób, jakby był on jego własnością. Za kwestie związane z serwisem, naprawami czy ubezpieczeniem odpowiada firma wynajmująca pojazdy. Dużą zaletą najmu krótkoterminowego jest możliwość zarezerwowania wybranego samochodu w prosty i szybki sposób. Wypożyczalnia iPanek ma własny system rezerwacji online, dzięki któremu formalności związane z wypożyczeniem samochodu załatwiane są bardzo sprawnie.

Krótkoterminowy wynajem aut –  jak to wygląda w praktyce?

W celu wynajęcia samochodu na krótki termin należy skontaktować się z wypożyczalnią, której oferta odpowiada indywidualnym potrzebom pod względem zawartości i ceny. Rezerwacji można dokonać online, przez telefon lub osobiście, przy czym pierwsza z wymienionych opcji jest zdecydowanie najwygodniejsza. Kierowca musi określić datę i godzinę odbioru oraz zwrotu samochodu. Wypada przypomnieć, że jeśli odbiór auta nastąpił np. w Poznaniu, wynajem samochodów można zakończyć w innym mieście.

Krótkoterminowy wynajem aut –  kiedy się opłaca?

Krótkoterminowy wynajem samochodów zdaje egzamin w różnych sytuacjach. Na wypożyczenie samochodu w tej formie decydują się m.in. osoby, które odstawiły własne auto do warsztatu, potrzebują pojazdu na krótszy czy nieco dłuższy wyjazd służbowy lub prywatny albo chcą przetestować konkretny model przed zakupem. Usługa krótkoterminowego najmu świetnie sprawdza się również podczas podróżowania samolotem – wynajmując pojazd na lotnisku, nie trzeba martwić się o transport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *