Wycinanie lub grawerowanie laserem

[REKLAMA]

Cięcie, jak i grawerowanie laserowe cieszy się coraz większą popularnością. Nadawanie indywidualności z pozoru zwykłym produktom to coraz popularniejszy trend. Klienci doceniają spersonalizowane prezenty oraz oryginalne artykuły biurowe. Grawerowanie laserowe jest obecnie najpopularniejszą metodą wytwarzania trwałych, niezmywalnych i nieusuwalnych obrazów, można je zastosować praktycznie na każdej powierzchni.

Czym jest grawerowanie?

Grawerowanie laserowe to metoda wytwarzania różnego typu wzorów za pomocą lasera. Dzięki laserowi można wygrawerować praktycznie dowolny wzór. Laser współpracuje z różnymi materiałami – drewnem, akrylem, tkaniną, korkiem, gumą, skórą, tekturą i wieloma innymi.

Wycinarki laserowe są szybkie, mogą wyciąć prototyp za pomocą lasera w ciągu kilku minut. Elementy graficzne wykonane za pomocą lasera wyróżniają się estetyką. Cały proces grawerowania przebiega sprawnie, a produkty cechują się wysoką trwałością.

Na czym polega grawerowanie laserowe?

Obsługa jest tak samo łatwa jak drukowanie na papierze i drukarce.

 1. Najpierw należy utworzyć projekt grawerunku w zwykle używanym programie graficznym (CorelDraw, Photoshop, AutoCAD, Illustrator, InkScape, itd.).
 2. Następnie za pomocą sterownika drukarki przesłać grafikę do lasera.
 3. Po naciśnięciu przycisku wybrany materiał jest grawerowany laserowo lub cięty laserowo, zgodnie z ustawieniami.
 4. Podczas grawerowania materiał jest silnie nagrzewany wiązką promienia laserowego. Na skutek nagrzania dochodzi do zmiany koloru materiału lub do spalenia i wyparowania nagrzanego materiału.
 5. Efekt końcowy jest odporny na ścieranie!

Grawerowanie laserowe: rastrowe i wektorowe.

Grawerowanie rastrowe to standardowy proces grawerowania laserowego, polegający na nanoszeniu na materiał grafiki złożonej z pikseli. Plik grawerowany jest punkt po punkcie.

Grawerowanie wektorowe (często nazywane rowkowaniem) służy do grawerowania grafik, składających się z krzywych i linii. Odczytywane są kolejno przez laser i równocześnie nanoszone na wybrany materiał.

Jakie produkty można stworzyć za pomocą grawerowania?

Znakowanie laserowe znajduje bardzo szerokie zastosowanie i cieszy się powodzeniem zarówno wśród osób prywatnych, jak również wśród firm o różnym profilu działalności. Grawerowanie sprawdza się podczas tworzenia m.in.:

 • pieczątek,
 • gadżetów reklamowych,
 • szyldów,
 • spersonalizowanych produktów,
 • grawerunku w drewnie,
 • grawerunku biżuterii,
 • personalizowanych prezentów,
 • nagród.

Grawerowanie laserowe, a mechaniczne.

Zapomnij o grawerowaniu mechanicznym. Obróbka laserowa przebiega bezkontaktowo, dzięki czemu nie powstają wióry oraz generowana jest niewielka ilość pyłu. Dzięki bezkontaktowej obróbce pozbywamy się kosztów narzędzi do cięcia i wiercenia. Technologia laserowa pozwala na wykonanie najdrobniejszych szczegółów z wręcz chirurgiczną precyzją!

Wycinanie i grawerowanie laserem to oszczędność czasu. Jak wiadomo, czas to pieniądz  Grawerowanie laserem to przyszłość – bądź jej częścią już dziś!

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *