Jak praktycznie urządzić pokój dziecięcy?

[REKLAMA]

Posiadanie własnego pokoju to bardzo ważna rzecz dla każdego dziecka. Warto zorganizować naszym pociechom ich własny kąt, miejsce, w którym będą mogły pobyć same ze sobą. Dziecięcy pokój powinien spełniać fantazje malucha, choć z drugiej strony należy pamiętać, że jego urządzenie musi być dokładnie zaplanowane.

Zagospodarowanie przestrzeni

Przestrzeń pokoju dziecięcego musi być mądrze zagospodarowana. Powinniśmy zapewnić dziecku wygodne miejsce do spania, nauki, ale także zabawy. Pokój taki musi stanowić dla naszego dziecka azyl. Niezbędnym elementem takiego pomieszczenia jest wygodne łóżko. Jeśli mamy taką możliwość, zainwestujmy w porządny materac. Urządzając pokój dla kilku maluchów, postawmy na łóżka piętrowe. Aby zaoszczędzić cenną przestrzeń wykorzystajmy zamiast stojących lamp żyrandole dla dzieci. Konieczne jest również zorganizowanie dziecku miejsca do pracy w postaci stolika i krzesełek. Nawet jeśli dziecko nie chodzi jeszcze do szkoły, powinno mieć przestrzeń, w której będzie mogło na przykład wykonać rysunek. Bardzo ważne w pokoju dziecięcym jest także miejsce do zabawy. Zorganizujmy więc specjalny kącik z zabawkami.

Kolorystyka w pokoju dziecięcym

Kolory ścian w pokoju dla dzieci warto pozostawić upodobaniom dziecka. Jednak jednocześnie warto pamiętać, aby kolory nie były zbyt jaskrawe. Postawmy raczej na pastelowe barwy, gdyż barwne zabawki dziecka i tak wypełnią większość przestrzeni. Dzięki temu kolory te nie będą się wzajemnie gryzły. Używajmy tylko ekologicznych, bezpiecznych farb. Warto rozejrzeć się również za czymś nietypowym – na przykład zastosować farbę tablicową, która sprawi ogromną frajdę maluchowi.

Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Specjalne lampy i żyrandole dla dzieci można spotkać w wielu sklepach. W pokoju dziecięcym powinniśmy zamontować jedno ogólne, w miarę możliwości ciepłe światło, a także kilka małych lamp, które pozwolą dziecku np. efektywnie odrabiać lekcje przy biurku. Żyrandole dla dzieci mają najczęściej ciekawe kształty i kolory, np. kształt tęczowego zwierzątka. Zamontowanie takiego nada pokojowi wesołego nastroju. Ciepłe światło sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *