Jak urządzić domowe biuro, by efektywnie pracować zdalnie?

[REKLAMA]

Obecna sytuacja zmusiła wiele firm do wysłania swoich pracowników do domu w celu pracy zdalnej. Zarówno dla dużych korporacji, jak i mniejszych firm biurowych było to na początku nie lada wyzwaniem. Praca w domu wymaga większej samodyscypliny, ale nie zawsze jest w pełni komfortowa. Warto pomyśleć o wygospodarowaniu pewnej przestrzeni na domowe biuro, w którym będzie można ustawić wygodne krzesło obrotowe.

Zależność od posiadanego sprzętu i rodzaju pracy

Teoretycznie praca biurowa nie powinna być bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o posiadany sprzęt. Obecnie najczęściej wykorzystywany jest laptop, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jednakże na ogół laptopy posiadają pewien mankament – mają małe ekrany, które nie pozwalają, chociażby na dokonywanie większych analiz lub pracy na dużych plikach.

Jeśli specyfika pracy tego wymaga, bardzo często używa się dodatkowego monitora lub też nawet dwóch. Duże ekrany nie nadwyrężają wzroku, jednakże zajmują już znacznie więcej miejsca. Do ich umieszczenia potrzebne jest duże biurko lub stół. Tym bardziej, gdy do tego wszystkiego dochodzi dodatkowa klawiatura, myszka i podkładki, które zapobiegają chorobom cieśni nadgarstka i innym schorzeniom. Dodatkowe telefony, drukarki, słuchawki i inne akcesoria zwiększają odpowiednio potrzebną przestrzeń.

Biuro w wydzielonym pomieszczeniu

Jeśli mieszkanie jest na tyle duże, że posiadamy w nim odrębny gabinet lub pokój, który może takim tymczasowym gabinetem się stać – to jesteśmy w najlepsze sytuacji. Nawet niewielki metrażowo pokój, ale osobny i zamykany, zapewnia większy komfort pracy. W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości biurko lub stół. Najlepiej, jak byłby dopasowany do wzrostu osoby, która z niego korzysta albo był regulowany.

Do tego niezwykle ważne – jak nie najważniejsze – jest krzesło ergonomiczne. Wygodne, duże krzesło, z regulacją na różnych płaszczyznach to inwestycja, która z pewnością odwdzięczy się zdrowym kręgosłupem i brakiem problemów z postawą. Odpowiedni kąt oparcia, podłokietniki i wygodne, obrotowe kółka to coś, co z pewnością wpłyną dodatkowo na komfort pracy.

Tymczasowe biuro w salonie lub kuchni

Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na ciszę i spokój w wydzielonym pomieszczeniu i muszą korzystać ze stołów kuchennym lub ław salonowych, mają nieco mniej szczęścia. Nie oznacza to jednak, że w takich warunkach nie można pracować.

Podstawą w takim przypadku jest przede wszystkim krzesło obrotowe, które zapewni wygodę siedzenia podczas ośmiu godzin pracy każdego dnia. Jeśli stół nie posiada regulacji, świetnym rozwiązaniem jest właśnie regulowane krzesło, które, chociaż w jakimś stopniu może dostosować się do Twojego wzrostu i wysokości blatu roboczego. Krzesła obrotowe są dostępne w różnych wielkościach, co sprawia, że każdy znajdzie i dopasuje krzesło na miarę swoich możliwości.

Dodatkowo warto zainwestować w podstawkę pod monitor, która pozwoli na dostosowanie wysokości monitora. Przydatnym wyborem może okazać się również podstawka pod stopy.

Artykuł powstał we współpracy z kupkrzeslo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *