Listwy Lagrus – perfekcja zamknięta w listwach

[REKLAMA]

Listwy Lagrus są produkowane przez Decoplast – firmę z Woli Rafałowskiej produkującej przeróżne listwy, a także drzwi. Producent swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza doborowi materiałów, a także dokładności w tworzeniu produktów. „Perfekcja zamknięta w listwach” – tak można opisać ich produkty. 

Zaprojektowane przez Decoplast listwy Lagrus są odpowiednim elementem do udekorowania ściany. Idealnie sprawują się, jako granicą między nią a podłogą. Mogą mieć różne wielkości – od 6 centymetrów aż do 15 centymetrów. Producent oferuje aż 43 modele ozdób. Niektóre z nich są nawet wilgocioodporne, w związku z czym nie trzeba się martwić, iż ulegną zniszczeniu podczas przeciągów oraz zimnych dni. 

Drewnianym podłogom przydałyby się przypodłogowe listwy Lagrus. Są one obecnie bardzo powszechne. Drewno może pochodzić z różnych rodzajów drzew. Idą za tym także różne odcienie. Może wydawać się, iż w takim przypadku wybranie odpowiednich listw przypodłogowych jest niezwykle trudne, lecz nie jest to prawda, jeżeli przegląda się ofertę Lagrus. Firma Decoplast oferuję bardzo wiele rodzajów listw, z związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko może być w jednym kolorze, lecz gdyby ktoś chciał, to jego pomieszczenie będzie wielobarwne. Niektóre z nich dodają elegancji, inne – „powiększają” pokój. Listwy Lagrus są produkowane od stylu klasycznego przez zakopiański po francuski. 

Niektóre rodzaje przypodłogowych produktów Decoplastu bardzo dobrze pasują do mebli. Na przykład niewymieniony jeszcze styl kolonialny będzie wyglądać wyśmienicie przy meblach, które stolarz wykonał z mahoniu, teczyny, palisandru czy hebanu. Można go również umieścić w pokoju z zagranicznymi rzeźbami, posążkami itp. Styl ten pasuje także bardzo dobrze do pokoi z jedwabnymi poduszkami na kanapie czy lampami z abażurami położonymi na stole bądź szafce. 

Co prawda listwy są elementem wykończeniowo-dekoracyjnym, lecz mogą także pełnić inne funkcje. Nie muszą służyć jedynie do tego, aby „ładnie wyglądać”. Można na przykład za nimi poprowadzić kable „idące na drugi koniec pokoju”. Zakrywanie ich listwami oczywiście jest związane z estetyką, lecz nie tylko – mowa tutaj o bezpieczeństwie. Jeżeli ktoś ma w domu małe dziecko, to właśnie listwy podłogowe zapewnią mu pewność, że jego pociecha nie zacznie się bawić kablami, w związku z czym nie przerwie ich, nie pokopie jej prąd, itp. Jeśli posiada się jakieś zwierzę, np. chomika czy szczura, element ten nie pozwoli im pogryźć kabli. Na dodatek zapewni nam pewność, iż nie zaplątają się w niego. Niektóre domy mają szparę między ścianą a podłogą. Nie jest ona co prawda duża, lecz wystarczy, aby wypadające pieniądze wpadły w nią. Dzięki produktu Decoplastu nie dojdzie do czegoś takiego, ponieważ listwa zasłoni wspomnianą szparę. 

Niektóre osoby mogą obawiać się, iż taki element, jak przypodłogowa listwa, bardzo łatwo ulegnie zniszczeniu, np. kiedy to ktoś przez przypadek w niego kopnie podczas zdejmowania butów. Obiekt wykończeniowo-dekoracyjny Lagrus jest jednak trwały. Może utrzymywać się nawet przez lata. Oczywiście nie znaczy to, iż nie będzie można w pomieszczeniu przeprowadzić remontu, gdyż listwa będzie nam przeszkadzać, mowa tutaj o tym, iż nie zniszczy się jej przypadkowo. 

Skoro znamy już możliwości, jakie oferuje nam firma Decoplast, warto byłoby dokładniej przyjrzeć się jakiemuś konkretnemu produktowi. Weźmy na przykłady listwę nazwaną Lagrus Atena 80. Jej twórcy inspirowali się starożytną Grecją [dla historyką: Helladą] – listwę wykonano w stylu antycznym. Jest ona zakończona piękną tzw. „kolumienką”. Może być to bardzo interesująca dla miłośników historii czy historyków sztuki, jednak bardzo dobrze sprawdzi się także w domu ścisłowców. Do polakierowania powierzchni tego obiektu użyto lakierów poliuretanowych. Dzięki temu [oraz jej białej barwie] wydaje się, iż delikatnie rzuca światło. Taki opis zapewne sugeruje, iż listwa będzie bardzo droga, lecz jest wręcz przeciwnie – za 1mb wystarczy zapłacić jedynie 13,50 złotych [lub 15,99zł w terminie popromocyjnym]. Cena jest tak atrakcyjny, ponieważ produkt został wykonany z płyty MDF. Nie oznacza to jednak, iż listwa podłogowa będzie gorsza. Na dodatek pozwala ona na poprowadzenie za sobą kabla, o czym więcej wspomniano powyżej. Dla bardziej zainteresowanych podamy także informację, iż jej grubość wynosi 1,6 centymetra, a wysokość 8 centymetrów. Na dodatek można zapłacić tylko 32,95zł [39.04zł później] za 244 centymetrów, co odpowiada długości 2,44 metrów! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *