Czy warto kupować biżuterię w lombardzie?

[REKLAMA]

Biżuteria w lombardzie wcale nie jest gorszej jakości od tej sprzedawanej u jubilera. Bywa za to znacznie tańsza i właśnie dlatego jest najpopularniejszym towarem, jaki sprzedaje się w lombardach. Kiedy warto skorzystać z takiej oferty?

Biżuteria nie traci na wartości

Telewizory, laptopy, smartfony, narzędzia – to sprzęt, który z czasem zwykle mocno traci na wartości. Wprawdzie niektóre modele na przykład telefonów stają się z wiekiem kultowe i są poszukiwane przez kolekcjonerów, to jednak w przypadku elektroniki większość klientów woli przedmioty nowe, a te używane wybierane są przede wszystkim z powodu przystępniejszej ceny.

Z biżuterią jest trochę inaczej. Cenne kruszce i szlachetne kamienie nie tracą na wartości tylko dlatego, że są stare. To wręcz może ich wartość podnieść, jeśli ozdoby są pięknie wykonane, ze słynnych kolekcji, zabytkowe, zupełnie inne od biżuterii sprzedawanej aktualnie w sklepach.

Unikalność ozdoby przedkłada się na wyższą cenę, wciąż jednak biżuteria w lombardzie jest tańsza od przedmiotów dostępnych u jubilera. To idealne rozwiązanie dla osób, które szukają czegoś na prezent albo po prostu chcą kupić biżuterię dla siebie, ale nie są zainteresowane popularnymi seriami dostępnymi w sklepach.

Ile można zaoszczędzić?

Cena biżuterii w lombardzie jest zawsze ustalana indywidualnie, na podstawie fachowej wyceny. Trudno zatem ocenić, o ile dokładnie jest taniej, szacuje się jednak, że lombardowe stawki mogą odbiegać od cen sklepowych nawet o 40-50 procent, co daje naprawdę pokaźne oszczędności.

Kupujący w lombardzie tak samo jak w sklepie otrzymuje gwarancję na swój przedmiot, więc nie trzeba się martwić o to, że zamiast złota i drogocennych kamieni klient otrzyma bezwartościową podróbkę.

Gdzie szukać okazji?

Biżuteria jest dostępna w praktycznie każdym lombardzie. Nie wszędzie jednak jej wybór będzie szeroki, dlatego warto przeglądać oferty większych placówek, jak www.lombardexpres.pl. Oferta na stronie internetowej odpowiada temu, co można znaleźć w stacjonarnej placówce, więc to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą przejrzeć dostępność towaru w różnych miejscach.

Sprzedaż biżuterii możliwa jest także online. Biżuteria jest przedstawiona na zdjęciach i dokładnie opisana, można też wysłać do lombardu zapytanie o konkretny przedmiot, jeśli w opinie nie ma wszystkich informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *