Klasyczna koszulka polo – jak nosić?

[REKLAMA]

Upalne dni zbliżają się wielkimi krokami. Słońce i wyższa temperatura wiąże się oczywiście z rewolucjami w każdej szafie. Na duże zmiany muszą przygotować się także panowie. Bluzy i swetry ustąpią miejsca lekkim t-shirtom. Nie jest to jednak jedyna możliwość, która pozwoli nam cieszyć się piękną pogodą. Koszulka polo jest idealnym rozwiązaniem nie tylko na co dzień, ale także na nieco bardziej formalne okazje. W idealny sposób łączy elegancję z wygodą. Mimo to wielu z nas wciąż unika stylizacji z polo w roli głównej. Często wynika to z braku pewności dotyczącej tego, w jaki sposób je nosić. Tymczasem warto eksperymentować, bo polo znakomicie sprawdzi się w różnych outfitach.

Koszulka polo – historia

Koszulka polo to jeden z pierwszych fenomenów wykreowanych przez gwiazdy sportu. Nie tylko my fascynujemy się tym, co zakładają na siebie najlepsi z najlepszych. Wielkimi sportsmenkami  i sportowcami zachwycano się już w pierwszej połowie XX wieku. Właśnie wtedy francuski tenisista – Rene Lacoste, zaczął pojawiać się na korcie w specyficznej koszuli własnego projektu. W 1926 roku dwukrotny zwycięzca Wimbledonu wyszedł do rywalizacji w US Open w specyficznej koszulce – obowiązujące wówczas długie rękawy skrócił do łokcia, zostawił natomiast kołnierzyk oraz kilka pierwszych guzików. Moda na nowy typ ubioru błyskawicznie rozprzestrzeniła się wśród tenisistów. Lacoste założył firmę produkującą białe koszulki polo. Z czasem znany koncern znacznie rozszerzył swoją ofertę, ale właśnie takie były jego początki. Oczywiście wkrótce polówki wyszły także poza linie kortów tenisowych i zaczęły być chętnie wykorzystywane przez mężczyzn na całym świecie. Prawdziwy boom na polo nastąpił po II Wojnie Światowej dzięki studentom najlepszych amerykańskich uczelni. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia młodego J.F. Kennedyego, aby zrozumieć, na czym opierał się ten, wciąż popularny w Stanach Zjednoczonych, styl.

Wyjątkowa koszulka polo

Czym wyróżnia się koszulka polo? Przede wszystkim wykonaniem. W przeciwieństwie do t-shirtu jest szyta z bawełnianej dwuwarstwowej tkaniny pika, delikatnej od wewnątrz i nieco szorstkiej od strony zewnętrznej. Dzięki siatkowej konstrukcji idealnie sprawdzała się w swoim pierwotnym, sportowym zastosowaniu, była także niezwykle wytrzymała. W klasycznej koncepcji pod sztywnym kołnierzykiem umieszczono dwa guziki. Obecnie spotkamy różne modele – kołnierzyki mogą być giętkie, duże lub małe, a liczba guzików ulega wahaniom. Najważniejsze będzie dobranie kroju do własnych preferencji.

Koszulka polo – jak nosić?

Moda powinna przynosić nam sporo radości. Nie przejmujmy się więc ograniczeniami i sztywnymi zasadami. Są jednak wytyczne, którym warto się przyjrzeć i wziąć je pod uwagę. Jak nosić koszulkę polo?

  • Na spodnie i w spodnie – wielu z nas zastanawia się, czy koszulkę polo można wpuszczać w spodnie. Obawiamy się, że w ten sposób koszulka straci elegancką nutę. Tymczasem polówka świetnie prezentuje się w obu sytuacjach. Warto wpuścić ją do spodni zwłaszcza, jeżeli zakładamy na nią marynarkę.
  • Nie dla kołnierzyka na baczność – kiedyś było to niezwykle modne, ale obecnie to stylizacyjne samobójstwo. Pozwólmy kołnierzykowi leżeć, nie stawiajmy go do góry. Nie jest to ani wygodne, ani estetyczne.
  • Polo wakacyjnie i oficjalnie – koszulka polo świetnie sprawdzi się w połączeniu z szortami, ale równie dobrze będzie prezentować się pod marynarką. Dzięki temu możemy ją wykorzystywać w oficjalnych sytuacjach, ale także podczas wyjść na plażę. Na co dzień świetnie łączy się z chinosami lub jeansami.
  • Dowolna kolorystyka – tradycyjne, białe polówki nie są zbyt popularne. Obecnie produkuje się te koszulki we wszystkich kolorach tęczy. I bardzo dobrze. Grajmy odcieniami i różnorodnymi stylizacjami. Pod tym względem nic nie może nas ograniczać. Najważniejsze jest jednak zachowanie dobrego smaku.

 

Tekst napisany we współpracy ze sklepem stimago.pl
stimago.pl – sprawdź platformę dającą możliwość zaprojektowania koszulki z własnym nadrukiem, za pomocą prostego w obsłudze kreatora lub założenie własnego sklepu internetowego z koszulkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *