Aakg – czym jest i jak działa?

Alfa-ketoglukaran argininy, czyli aakg, to kompleks dwóch substancji. Składa się na niego arginina i kwas alfaketoglutarowy. Ich połączenie wpływa na wzmożone wydzielanie tlenku azotu i poliamin w organizmie. Czemu służy ten suplement?

Aakg – pośredni produkt cyklu Krebsa

Pośredni produkt cyklu Krebsa, czyli aakg, wpływa na lepszą wchłanialność argininy i zapobiega jej rozpadowi do dwutlenku węgla i wody. To zaś pozwala osiągnąć lepszą jej efektywność działania. To dobra wiadomość głównie dla kulturystów i tych miłośników aktywności fizycznej, którzy liczą na rozbudowę masy mięśniowej. Arginina jest bowiem odpowiedzialna za stymulowanie produkcji hormonu wzrostu, wspomaganie oczyszczania organizmu, a także regulowanie poziomu insuliny i glukagonu.

Ten prekursor tlenku azoty wpływa ponadto na właściwe odżywienie mięśni i lepsze ich ukrwienie, co pozwala uzyskać efekt tzw. pompy mięśniowej. Ze względu na antyoksydacyjne działanie argininy, zbędne metabolity są szybciej usuwane z organizmu, dzięki czemu wzrasta tempo regeneracji mięśni.

Kto i kiedy powinien sięgnąć po aakg?

Po aakg z powodzeniem mogą sięgnąć te osoby, które pomimo długiego czasu stosowania argininy, przestają odczuwać efekty jej działania. Aakg pozwoli na pobudzenie do działania mięśni, ale i znacznie lepszą regenerację, co odbija się na efektywniejszym budowaniu masy mięśniowej. Na tę suplementację mogą się zdecydować osoby, które mają doświadczenie zarówno z suplementami, jak i z treningami siłowymi.

Kulturyści, dzięki aakg mogą liczyć na uwidocznienie się żył. Suplement nadaje się do regularnego przyjmowania przez dłuższy czas, nawet w dni nietreningowe. Efekty widoczne są zwykle po kilku dniach od momentu rozpoczęcia stosowania.

Aakg ma także pozytywny wpływ na libido u mężczyzn, ponieważ prowadzi do poprawy zdolności seksualnych. Sposób dawkowania pozostaje kwestią indywidualną, jednak warto pamiętać, że aakg przyjmowane przed treningiem ma za zadanie zaowocować efektem tzw. pompy mięśniowej, natomiast zażyty po zakończeniu aktywności fizycznej, wspomaga regenerację mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *