Jak leczyć reumatyzm

[REKLAMA]

Reumatyzm oraz reumatyczne zapalenie stawów jest jedną z najczęstszych dolegliwości wieku starczego. Wraz z postępem wieku, pojawia się zużycie w stawach ciała. Powoduje to bóle reumatyczne. Aby móc je skutecznie minimalizować, zaleca się stosowanie następujących specyfików. Przydatne zioła w leczeniu reumatyzmu.

1. Lucerna (Medicago Satina)
Osobom cierpiącym na reumatyzm, jest zalecane picie herbaty z liści lucerny. Taka herbata może być bezpiecznie używana nawet do sześciu razy dziennie. Pomaga rozpuścić pozostałości żywności odkładające się w organizmie.

2. Rącznik pospolity (Ricinus communis)
Korzenie i nasiona tej rośliny są skuteczne w zmniejszaniu bólów stawów. Są skuteczne zarówno jako aplikowane w sposób zewnętrzny, jak metodą doustną . Do zewnętrznej aplikacji, przygotowuje się wywar z korzeni. Skutecznie można również stosować okłady z nasion tej rośliny. Efekt również będzie znakomity.

3. Seler (Apium graveolens)
Seler ma wysoką zawartość sodu i innych metali alkalicznych, dlatego pomaga w ożywieniu zużytych stawów. Sałatki z selera mogą przynieść bardzo wiele korzyści, ale jeszcze lepsze rezultaty uzyskamy, przygotowując wyciąg z nasion selera. Jest on bardzo wydajny.

4. Efedryna (Ephedra gerardiana)
Zarówno wyciąg z efedryny lub jego proszek jest przydatny w leczeniu reumatyzmu. Leczenie powinno być kontynuowane przez około dwa tygodnie. Efedryna pomoże w zmniejszaniu bólów reumatycznych, które dopiero się zaczynają, ale w przypadku chronicznych bólów, efedryna nie na wiele się zdaje.

5. Czosnek (Allium sativum)
Czosnek jest znanym na całym świecie lekarstwem na bóle reumatyczne. Poza reumatyzmem, może być również skutecznie używany jako dobry środek do leczenia rwy kulszowej, lumbago i artretyzmu. Największą zaletą czosnku jest to, że można go zażywać na surowo lub stosowany jako przyprawa w normalnej kuchni. Jej nadmiar nie ma żadnych skutków ubocznych dla naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *