Jak zdrowo radzić sobie ze stresem?

[REKLAMA]

Każdy z nas się czasem denerwuje, to nic nadzwyczajnego, jednak bywa tak, że nerwy towarzyszą nam cały czas i to jest groźne. Jeśli zauważysz, że stany nerwowego napięcia zaczynają ci przeszkadzać, koniecznie od razu zacznij działać. Przewlekły stres fatalnie wpływa na ogólną kondycję organizmu.

Jak sprawdzić czy nie jesteś zbyt nerwowy?

Odpowiedź sobie na kilka pytać i spróbuj w skali od jeden do sześć, określić z jakiego rodzaju problemem masz do czynienia.

  • Czy stresują cię sytuacje domowe – jak niezakręcenie przez kogoś butelki z mlekiem, brak papieru toaletowego?
  • Czy w pracy czasem musisz wyjść z biura, by oderwać się od sytuacji, która cię denerwuje?
  • Czy potrafisz nakrzyczeć na dziecko/partnera?
  • Czy bywasz agresywny za kierownicą?
  • Czy chcesz czasem uderzyć z całej siły pięścią w ścianę?
  • Czy łatwo cię uspokoić? I jak uspokajasz się sam

Teraz wystarczy dowiedzieć się jak radzić sobie z nerwowymi sytuacjami.

Suplementacja, a naturalne metody

Najłatwiejszy wyjściem z nerwowych sytuacji jest jednorazowe zażycie leku lub suplementu diety jak neospasmina. Robimy to jednorazowo w sytuacji nerwowej, kiedy nie możemy poradzić sobie z uspokojeniem się np. w ciągu dnia. Neospasmina jest preparatem bezpiecznym w którego składzie znajdziemy m.in. substancję czynną w postaci wyciągu płynnego złożonego z owoców głogu i korzeni kozłka lekarskiego. Substancje pomocnicze w neospasmina to sacharoza, sodu benzoesan, esencja pomarańczowa, woda oczyszczona. Pamiętajmy, że przy zażywaniu tego typu środków, konieczne jest zapoznanie się z ulotką, by wykluczyć uczulenia i stosować preparat zgodnie ze wskazaniami producenta.

Innym sposobem na uspokojenie się, może być zastosowanie jednej z naturalnych metod radzenia sobie ze stresem. Po pierwsze należy w tym celu zmienić lub uzupełnić dietę. Trzeba w niej przewidzieć miejsce na świeże i gotowane warzywa oraz owoce, np. sok z pomarańczy, który podany z miodem i gałką muszkatołową świetnie wpływa na poszarpane nerwy. Kolejne, co powinno pojawić się w życiu zestresowanych to aktywność fizyczna. Mogą to być nawet sporty walki, jeśli w ten sposób łatwiej nam będzie się wyładować. Niezłym naturalnym sposobem na nerwy i stres są też zioła takie jak dziurawiec, lipa, kozłek lekarski czy melisa. Oczywiście w przypadku ziół tak samo jak w przypadku suplementów diety i leków, trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami ich spożywania, by nie zrobić sobie więcej krzywdy niż pożytku.

3 komentarze

  1. Przy stresie dobrze sprawdzają się techniki oddechowe.Mają one na celu wprowadzenie organizmu w stan odprężenia.

  2. Przykre, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy ciągle odczuwa stres. W pracy, szkole, na uczelni… Na stres często pomaga rozwijanie jakiegoś hobby. Może warto to rozważyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *