Jaki krem na noc sprawdzi się najlepiej?

[REKLAMA]

Skóra w dzień śpi i odpoczywa, a w nocy się regeneruje. To zatem najlepszy czas, by zafundować jej krem na noc, który jest bogaty w składniki odżywcze i nawilżające. Dobór tego produktu musi być uzależniony od typu cery, ale i wieku.

Krem na noc i jego działanie

Kremy na noc wyróżniają się zwykle cięższą konsystencją. Są gęściejsze, sprawiają wrażanie nieco tłustszych, gdy się je nałoży na twarz. To dobrze, bo w końcu mają za zadanie odżywiać i regenerować, dlatego lekka konsystencja i szybkie wchłanianie jest przewidziane na porę dnia, a na noc sprawdzają się produkty, które działają intensywniej.

Wieczorem w skórze zaczyna się praca, która wraz z upływem nocy, staje się coraz bardziej intensywna. Najpierw w skórze dochodzi do rozluźnienia wiązań komórkowych. To oznacza, że staje się ona bardziej przepuszczalna i lepiej wchłaniają się składniki odżywcze pochodzące z produktów kosmetycznych, takich jak krem na noc. Po północy dochodzi do uwolnienia hormonów odpowiedzialnych za odnowę, a komórki ciała dzielą się szybciej niż za dnia. Podsumowując – krem na noc spełnia swoje funkcje, bo substancje odżywcze mają szansę dostać się do głębszych warstw skóry. Za dnia, jest ona z kolei dobrze chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jak dobrać krem na noc?

Składniki, które powinien mieć każdy krem na noc, to silne antyoksydanty. Ich zadaniem jest wspieranie procesów naprawczych skóry, która za dnia zmagała się chociażby z silnym promieniowaniem. Spośród składników mineralnych niezbędnych dla zachowania jej kondycji, wymienia się krzem, siarkę, cynk, selen oraz wapń.

Krem na noc należy dobrać zgodnie z typem skóry. Cera trądzikowa lepiej podda się działaniu nieco lżejszej konsystencji i produktowi, który nie doprowadza do zatykania porów. Skóra przesuszona potrzebuje maksimum nawilżenia.

Nie bez znaczenia pozostaje wiek. Panie po trzydziestce postawią na produkty rozjaśniające przebarwienia i dotleniające skórę. Dekadę późnij wybiorą krem na noc z zawartością protein, ceramidów, retinolu czy nienasyconych kwasów tłuszczowych – dla regeneracji i działania przeciwzapalnego. Po pięćdziesiątce niezbędne są składniki stymulujące produkcję kolagenu i o działaniu przeciwstarzeniowym – może to być folacyna, kwasy glikolowy i foliowy czy izoflawony sojowe.

Właściwie dobrany krem na noc zabezpieczy skórę przed zmaganiami z czynnikami zewnętrznymi działającymi za dnia, zapewni jej właściwą regenerację i wpłynie na poprawę estetyki twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *