Kolagen rybi- najlepszy sposób na zdrowe włosy, skórę, paznokcie.

Starzenie się skóry to proces nieunikniony, lecz każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować piękny wygląd skóry, zdrowe włosy i paznokcie. Nie jest to łatwe zadanie ze względu na czynniki atmosferyczne, brak ruchu czy nieprawidłowe odżywianie. Warto wiedzieć, że istotna jest rola kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry i nie tylko.

Kolagen co to takiego?

Kolagen to białko, które występuje w prawie wszystkich tkankach łącznych w organizmie człowieka. Odpowiada przede wszystkim za elastyczność tkanek. Rola kolagenu jest bardzo ważna, gdyż jest głównym składnikiem ścięgien i skóry. W skórze kolagen stanowi aż 70% komórek białkowych. Ponadto buduje włosy, kości, stawy i paznokcie. Niestety produkcja kolagenu spada po 25 roku życia, dlatego warto zadbać o jego suplementację. Niedobór kolagenu nie tylko powoduje złą kondycję skóry, włosów i paznokci, ale także negatywnie wpływa na funkcje stawów oraz zwiększa ryzyko wystąpienia alergii skórnych.

Jak wybrać najlepszy kolagen?

Aby poprawić kondycję skóry, włosów, paznokci warto sięgnąć po kolagen rybi. Jest on najlepiej przyswajalny i działa niezwykle szybko. Wśród suplementów można znaleźć kolagen morski, pozyskiwany z ryb, który ma najbardziej zbliżoną strukturę do kolagenu ludzkiego. Właśnie dlatego jest tak dobrze przyswajalny- w całości wchłaniany jest do organizmu. Zaleca się stosowanie preparatu w postaci proszku lub kapsułek.

Kto powinien stosować kolagen rybi?

Aby zapobiegać procesom starzenia się, zaleca się stosować kolagen osobom po 25 roku życia, lecz można go stosować już wcześniej, jeśli pojawią się problemy z cerą lub włosami. Kolagen morski mogą przyjmować wszyscy bez względu na wiek i płeć, u których występuje problem nadmiernego wypadania włosów lub łysienia. Często ten problem dotyczy mężczyzn. Ponadto kolagen rybi świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry i paznokci, które są narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Zaleca się stosowanie kolagenu morskiego również kobietom po menopauzie, które chcą poprawić wygląd skóry, zadbać o włosy, a także poprawić elastyczność ścięgien mięśni i struktur stawów.

Efekty stosowania kolagenu rybiego

Efekty stosowania kolagenu morskiego są zauważalne już po kilku miesiącach systematycznego stosowania. Ponadto są to efekty trwałe, ponieważ zmienia się struktura kolagenowa naskórka, paznokci i włosów. Włosy i paznokcie stają się mocniejsze, a skóra bardziej elastyczna, co poprawia jej wygląd. Aby zapobiegać pojawianiu się zmarszczek, należy odpowiednio wcześnie rozpocząć suplementację kolagenu.

3 komentarze

  1. Kolagen przyspiesza proces gojenia się ran i sprawia, że blizny nie są tak widoczne.Niektórzy polecają ten składnik także przy procesach regeneracyjnych po oparzeniach skóry.

  2. Tez właśnie slyszalam ze kolagen rybi jest dobry i na takie schorzenia. Dlatego warto smarowac sie i zajadac ryby.

  3. Kolagen to białko zbudowane z długich łańcuchów aminokwasów. Jest go w naszym organizmie wyjątkowo dużo – aż 30% całego ludzkiego białka stanowi właśnie kolagen. Wyróżnia się około 30 jego rodzajów, a każdy z nich spełnia inne zadania w organizmie. Kolagen to np. główny budulec skóry, jak i chrząstek stawowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *