Przeczytaj, zanim złapie Cię ból głowy

[REKLAMA]

Migrena jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób neurologicznych na całym świecie. Okazuje się, że cierpi na nią nawet co trzeci Polak. Sprawdź jednak, czy potrafisz rozpoznać migrenowe bóle głowy od tych zwyczajnych, które przytrafiają się cyklicznie 90% światowej populacji.

Statystyki

Z migreną boryka się nawet 18% ludzi na całym świecie. Najczęściej dopada kobiety. Ataki silnego bólu głowy trwają od 4 godzin do nawet 3 dni. W 43% przypadków migrena pojawia się nagle nawet kilka razy w miesiącu. 34% pacjentów neurologicznych uskarża się na 1 atak w ciągu jednego miesiąca.

90% chorych potwierdza, że zdiagnozowano u nich migrenę bez aury. 10% pacjentów cierpi na migrenę z aurą, czyli taką, gdzie oprócz nagłego bólu głowy występują również objawy towarzyszące. Bardzo często są to niedowłady, czasowe paraliże czuciowe albo problemy ze wzrokiem.

Dlaczego dopada nas migrena?

Leki, w których składzie zawarty jest kwas tolfenamowy, muszą przyjmować ci, których migrena dopada z różnych przyczyn. Bez względu na powody występowania silnego bólu głowy, ten pojawia się nagle i jest tak mocny, że nierzadko uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Medycy potwierdzają, że wpływ na występowanie migreny ma pogoda, przewlekły stres i zmęczenie, nadmierny wysiłek fizyczny, zaburzenia hormonalne, niektóre zapachy, konkretne produkty spożywcze, intensywne światło albo hałas. Przyczyny te mogą oczywiście występować samodzielnie albo być tylko jednym z wielu elementów.

Jak sobie radzić? Zastosuj kwas tolfenamowy

Udowodniono, że kwas tolfenamowy wykazuje pełne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne po 30 minutach od przyjęcia środka. Pacjenci, którzy doskonale znają już ból, jaki wiąże się z napadem migreny, powinni również nauczyć się obserwować własny organizm i sygnały, jakie on wydaje. Jedynym sposobem na uniknięcie tej dysfunkcji jest przyjęcie leku, zanim jeszcze pojawi się ból. Pamiętajmy, że od razu jest on silny i trudny do zwalczenia.

Bagatelizowanie problemu wyłącza pacjenta z codziennej aktywności nawet na kilka dni. Brak reakcji może również doprowadzić do powikłań migreny. Do takich zalicza się ból głowy trwający ponad 72 godziny. W skrajnych przypadkach może dojść do tzw. migrenowego zawału mózgu, kiedy towarzyszące objawy neurologiczne (na przykład czasowa utrata wzroku) utrzymywać się będą ponad tydzień.

Czy wiesz, że…

…nawet dzieci w okresie niemowlęcym i przedszkolnym mogą cierpieć na migrenę? Okazuje się, że bardzo często bóle głowy są u nich dziedziczne. Migrenę poprzedza u najmłodszych najczęściej cały zespół charakterystycznych objawów. Do takich zalicza się wymioty, biegunkę, tępy ból brzucha w okolicach pępka czy brak apetytu. Również w przypadku najmłodszych pacjentów kwas tolfenamowy radzi sobie najlepiej. Jest przy tym w pełni bezpieczny dla delikatnego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *