Skuteczny lek na grzybicę paznokci

[REKLAMA]

Jeśli paznokcie zmieniają barwę, stają się łamliwe i pokrywają się bruzdami – znaczy, że możemy mieć problem z grzybicą paznokci. Jednak nie ma się co zanadto przejmować, bo lek na grzybicę paznokci dostaniemy w każdej aptece.

Jak rozpoznać grzybicę?

Kiedy paznokcie stają się łamliwe, zaczynają odstawać, a dodatkowo ich powierzchnia przestaje być jednolita, może to oznaczać, że mamy do czynienia z grzybicą paznokci. Leczenie grzybicy wymaga cierpliwości, zaś cały proces zależy od umiejscowienia grzybicy. Połowę schorzeń paznokci stanowi właśnie zakażenie grzybiczne. Szacuje się, że około 10 proc. ogółu populacji boryka się z grzybicą paznokci dlatego nietrudno o lek na grzybicę paznokci.

Objawy grzybicy i jej specyfika

Mimo iż mówić o grzybicy paznokci, zwykle od razu myślimy o stopach, grzybica może też atakować paznokcie dłoni. Ale częściej „zabiera się za stopy”, bo paznokcie stóp dłużej rosną i są słabiej zaopatrzone w krew. Do tego paznokcie dłoni mają większy kontakt ze świeżym powietrzem, a te u stóp niemal 18 do 20 godzina na dobę przebywają w ciepłym i wilgotnym środowisku.

Na grzybicę paznokci raczej nie chorują dzieci, dotyka zwykle osób dorosłych i znacznie częściej starszych, bo u nich jest słabsze krążenie obwodowe i mniejsza odporność na drożdżaki i grzyby.

Objawy grzybicy paznokci

Charakterystycznymi zmianami grzybiczych zakażeń paznokci są:

  • Przebarwienia i zgrubienia płytki
  • rogowacenie tkanki pod płytką
  • odchodzenie paznokcia od łożyska
  • łamliwość
  • wykruszanie się płytki

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Jeszcze niedawno jedyną naprawdę skuteczną metodą na pozbycie się grzybicy było pozbycie się całego paznokcia. Niestety metoda nie była skuteczna, bo okazuje się, że wprowadzony w paznokieć grzyb, znikał tylko z pola widzenia, ale w skórze pozostawał. W efekcie odrastający po zabiegu usunięcia nowy paznokieć także być zainfekowany. Dziś o dobry i skuteczny lek na grzybicę paznokci nietrudno. Preparatów aptecznych jest całe mnóstwo. Żeby wybrać skuteczny dla siebie, niestety trzeba czasem sprawdzić kilkanaście różnych produktów. Nie każdy skład będzie właściwy na nasze konkretne schorzenie. Warto więc uzbroić się w cierpliwość, bo poszukiwanie leku i samo leczenie może potrwać od 10 do nawet 15 tygodni.

2 komentarze

  1. Grzybicą można się zarazić przez chodzenie na bosaka w ośrodkach sportowych – na basenie, w szatni czy pod prysznicem.Jak również poprzez uczęszczanie do salonów manicure i pedicure, które nie dotrzymują staranności w sterylizowaniu narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *