Uwaga, zaczyna się sezon infekcji

To właśnie latem notuje się najwięcej przypadków zapaleń pęcherza. Warto zapamiętać, że prawdziwą ulgę w tej „kobiecej” infekcji przynosi FEMANNOSE® N.

Wystarczy jedna wizyta na basenie w chłodniejszy dzień i za długo noszony mokry kostium; romantyczne siedzenie na piasku na plaży czy na kamieniu, za cienka sukienka, czy bluzka, która nie okrywa okolic nerek – i już może dojść do przechłodzenia pęcherza. Ale nie tylko. Winien może być upał i niewłaściwa higiena, a także kontakty seksualne bez użycia prezerwatywy. Nawet noszenie bielizny ze sztucznych tworzyw, bo powodują przegrzanie i zapocenie okolic intymnych, a wtedy łatwo dochodzi do rozmnażania się bakterii, w tym pałeczek okrężnicy Escherichia Coli.

Ciąg dalszy zna nawet co druga z nas: pojawia się nieprzyjemne pieczenie, „parcie” na pęcherz, konieczność nadmiernie częstych wizyt w toalecie, czasem też ból w dole brzucha i krwiomocz.

Jak zauważa urolog, dr hab. n.med. Sławomir Poletajew, zakażenie układu moczowego wywołane przez E. Coli jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, z którym kobiety zgłaszają się do lekarza. I blisko połowa z pacjentek doświadcza nawrotów infekcji w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Przede wszystkim nie należy lekceważyć pierwszych objawów, licząc na to, że przykre i wstydliwe dolegliwości samoistnie miną. Odpowiednio szybka reakcja pozwoli zminimalizować ryzyko powikłań i skrócić czas leczenia do minimum. Przy pierwszych objawach pomóc może wyrób medyczny FEMANNOSE® N.

FEMANNOSE® N zawiera przebadaną klinicznie 2g D-mannozę. Substancja ta zapobiega przywieraniu bakterii do błon śluzowych dróg moczowych, dzięki czemu bakterie mogą zostać łatwo wypłukane, i to podczas następnego oddawania moczu. Szybko* znika więc przyczyna infekcji i jej nieprzyjemne objawy. A jako że D-mannoza to tzw. substancja endogenna, czyli naturalnie produkowana przez nasz organizm, to jest dobrze tolerowana i nie daje skutków ubocznych. FEMANNOSE® N jako produkt bezpieczny może być zalecany nawet kobietom w ciąży. Należy jednak przyjmować go po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. FEMANNOSE® N może być stosowany od 14. roku życia.

Dla wzmocnienia efektu działania FEMANNOSE® N warto podczas kuracji pić co najmniej 2 litry wody dziennie, uważać by nie wyziębiać organizmu i dbać o odpoczynek. I zawsze warto pamiętać o codziennej higienie. Jako zasady dobrze wprowadzić: niewstrzymywanie moczu, podcieranie się od przodu do tyłu, a także oddawanie moczu i mycie się po współżyciu. I lepiej unikać noszenia zbyt obcisłej bielizny i ciasnych spodni.

Chcesz szybko i skutecznie pokonać zakażenie układu moczowego – zapytaj o FEMANNOSE® N

Więcej na: femannose.pl

*85 proc. kobiet ustąpienie objawów odczuwa już po 2-3 dniach stosowania Femannose.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *