Wyjazd do SPA sposobem na odzyskanie pogody ducha

[REKLAMA]

Koronawirus i pandemia, którą wywołał, zmieniły życie ludzi na całym świecie. Narzuciły konieczność przestrzegania rygorystycznych restrykcji, izolowania się, a także rezygnacji z małych przyjemności w postaci wizyty w ulubionej restauracji czy wakacyjnej podróży.

Większość osób na dobre opuściła swoje biuro, stanowisko pracy organizując sobie w domu. To z kolei mogło znacząco przyczynić się do obniżenia motywacji do regularnego dbania o swój wygląd w takim stopniu, jak miało to miejsce przed lockdownem. Nie da się ukryć, że długie zamknięcie we własnym mieszkaniu negatywnie odbiło się także na naszej psychice, wywołując frustrację, przygnębienie i zniechęcenie. Aby odzyskać dawną równowagę i poprawić sobie samopoczucie, dobrze będzie odreagować. Świetną okazją jest ku temu wyjazd do SPA.

Zmiana otoczenia pomocna w nabraniu dystansu do problemów

Opuszczenie swojego miejsca zamieszkania, nawet jeśli robimy to tylko na weekend lub kilka dni, jest w stanie bardzo wiele zmienić w naszym nastawieniu do życia. Znajdując się w nowej lokalizacji, zwłaszcza jeśli będzie malowniczo położona, skupimy swoją uwagę na tym, co pozytywne, zapominając o przykrych skutkach pandemii. Zadziała to również pokrzepiająco, gdyż wrócą wspomnienia z dawnych, spokojnych czasów, w których podróże były zupełnie zwyczajnym elementem naszej codzienności. W zależności od preferencji, czas będziemy mogli spędzić aktywnie, lub oddać się błogiemu lenistwu. Większość nowoczesnych SPA posiada bowiem niezwykle urozmaiconą ofertę atrakcji dopasowaną do potrzeb odwiedzających o różnych zwyczajach. Niektóre obiekty są również położone nieopodal morza lub gór i lasów, a więc będzie można nacieszyć się bezpośrednim kontaktem z przyrodą, który zadziała kojąco po długich miesiącach lockdownu spędzonych w czterech ścianach. Rośnie także prawdopodobieństwo tego, że w trakcie wyjazdu do SPA nawiążemy nowe, interesujące znajomości. To niezwykle ważne, szczególnie dla osób bardzo towarzyskich, dla których izolacja i ograniczenie kontaktów stanowiło duże obciążenie psychiczne i było jednym z największych kłopotów.

Intensywna regeneracja dla ciała i dla ducha

Wyjeżdżając do SPA zadbamy nie tylko o swoje ciało, ale przede wszystkim o ducha. Zrelaksujemy się, odprężymy i zdystansujemy od problemów. Będziemy mogli zapomnieć o obowiązkach zawodowych i długich, przygnębiających dniach lockdownu. Skupimy się na czerpaniu radości z drobnych rzeczy, doskonale znanych nam z czasów sprzed pandemii koronawirusa. Pobyt w SPA stanie się również okazją do tego, by zatroszczyć się o własny wygląd. W obliczu znacznie ważniejszych problemów, wcześniej mógł zejść on na nieco dalszy plan. W obiekcie będziemy mogli skorzystać z szeregu zabiegów, które zagwarantują kompleksowe efekty, oraz skonsultować się ze specjalistami, którzy służą swoimi radami i pomogą wybrać to, co dla nas najlepsze.  Masaże całego ciała, kąpiele błotne, okłady i odrobina aktywności fizycznej w postaci pływania w basenie zadziałają niczym ekspresowa kuracja regenerująca. Każdego dnia korzystajmy z innej maseczki do twarzy, a po zakończeniu pielęgnacji zadbajmy również o manicure i pedicure. To sprawdzony sposób na to, by poprawić swoją samoocenę i czuć się znacznie bardziej atrakcyjną i pewną siebie. Delektujmy się aromatycznymi, relaksującymi zapachami, nastrojowym światłem świec i wypoczynkiem w gustownie urządzonych pokojach. Taki pobyt w SPA z pewnością sprawi, że odreagujemy lockdown i z nową energią wrócimy do domu, gotowi na kolejne wyzwania.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *